in

SinirlendimSinirlendim

Seyahat Yasağı Uzatıldı

Seyahat Yasağı Uzatıldı

Seyahat Yasağı Uzatıldı. İller arası giriş / çıkış yasağı ne zaman bitecek?  31 İlde uygulanan kısıtlama ile ilgili karar hangi tarihe ertelendi?

Seyahat Yasağı Uzatıldı

Ülkemizde Covid-19 tedbirleri kapsamında 30 büyük il ve Zonguldak olmak üzere toplam 31 il için giriş ve çıkış kısıtlamaları getirilmişti. İçişleri Bakanlığı tarafından 18.04.2020 tarihinde ”Şehir Giriş, Çıkış Tedbirleri” konulu genelge 81 il valiliğine gönderilmiş ve 31 şehire kara, hava, deniz yolu ile yapılacak olan tüm giriş, çıkışlar sınırlandırılmıştı.

İçişleri Bakanlığı Karar Veriyor

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan, iller arası seyahat kısıtlaması geçtiğimiz günlerde de 15 gün ertelenmişti. İlk karar 19 Nisan da alınmış ve 15 gün süre ile 3 Mayıs 2020 Pazar gününe kadar uzatılmıştı.

İşte Seyahat Yasağı Uzayan İllerimiz

Antalya, Adana, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş yasaklı illerimiz arasında. Bunlara ek olarak Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak illerini kapsayan şehir giriş/ çıkış kısıtlama kararı bu gece 24.00 itibariyle sona erecekti.

İller Arası Seyahat Kısıtlaması Ne Zaman Bitecek

Bugün İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine yeniden genelge gönderilip 31 ildeki kara, hava, deniz yolu ile yapılacak olan tüm seyahatlerin daha önceki usul ve esaslara göre  4 Mayıs 2020  tarihine kadar devam etmesi gerektiği bildirildi. Bu şehirlerde ikamet eden, şehir dışında çeşitleri işleri olan ya da seyahat belgesi hakkı bulunmayan vatandaşların bu süre içerisinde illerinde kalmaları esas olacaktır.

Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 4 Mayıs Pazartesi günü 24.00 da yapılacak olan kabine toplantısı, 31 ili kapsayan seyahat kısıtlaması kararı, korona virüs tedbirleri kapsamına ilişkin olarak değerlendirmeye alınacak. Toplantı sonrası ilgili bilgilendirme kamuoyuna yapılacaktır.

Uzatma Kararına Uymayanlar İçin Cezai İşlem Uygulanacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde gerçekleştirilecek olan toplantıya kadar verilen uzatma kararına uymayan vatandaşlar için Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282′ nci maddesi gereğince adli ve idari ceza uygulanacaktır.

 

9 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hıv virüsünün belirtileri

AIDS Mikrobu HIV Virüsünün Belirtileri Nelerdir?

Hipomani nedir

Hipomani Nedir?