Gündem

Sevgiliniz Hakkında Arkadaşlarınıza Bunları Anlatmayın

Sevgiliniz hakkında arkadaşlarınıza bunları anlatmayın. Arkadaşlarımızla dertleşmeyi, ilişkilerimiz hakkında fikir istemeyi genellikle bir çoğumuz yapıyoruz. Ama bazı konular var ki sevgiliniz ile paylaştığınız şeyleri arkadaşlarınıza bile söylememeniz sizler için çok daha iyi olacaktır.

Sevgiliniz Hakkında Arkadaşlarınıza Bunları Anlatmayın

Özel hayatımızı genellikle bir çoğumuz arkadaşlarımızla paylaşıp, konuşabiliyoruz. Fakat bazı konular var ki bunlar sevgiliniz ile sadece sizin aranızda kalmalı. İşte o konulardan bazıları;

 • KAVGA 

Partnerimizle tartışıp, kavga ettikten sonra bunu arkadaşlarımızla hemen hemen hepimiz paylaşabiliyoruz. Aslında bunu paylaşmamızda pek bir sorun yok. Fakat arkadaşınızdan tarafsız olarak fikir almayacaksanız detaylarını anlatmamaya dikkat edin.

 • SEKS HAYATINIZ

Arkadaşlarınıza seks hayatınızın detaylarını anlatmayın. Sevgilinizin hoşlandığı şeyleri arkadaşlarınıza anlatmak, arkadaşlarınızın bakışını ona karşı değiştirebilir. Bu sebeple seks hayatınızın detayları sizde kalsın, başkalarının bilmesine hiç gerek yok.

 • PARASAL SORUNLAR

Arkadaşlarınıza kendi parasal konularınızı anlatabilirsiniz. Fakat sevgiliniz kendi parasal sorunlarını arkadaşlarınıza anlatmanızı pek hoş karşılamaz. Bunu bir çok insan zayıflık olarak görebilir. Bu onların ince çizgisidir. Doğrusu da zaten anlatmamaktır.

 • ALDATILMA

Aldatıldınız ve sevgilinizden ayrıldınız. Bunu arkadaşlarınızı tabi ki söyleyebilirsiniz. Ama aldatıldığınız halde eğer barışma, affetme gibi bir niyetiniz varsa arkadaşlarınıza söylemenizi tavsiye etmiyoruz. Siz affedebilirsiniz ama sevgilinizin bu yaptığını arkadaşınız affetmez.

 • YATAK ODASI SORUNLARI

Bunu tekrardan belirtelim partneriniz ile yatak odası sırlarınızı kesinlikle arkadaşlarınızla paylaşmayın. Bu tarz konular sadece ikili ilişkilerdeki kişileri ilgilendirir. Yatak odasında yaşanan orada kalsın buna özen gösterin.

 • SEVGİLİNİZİN PROBLEMLERİ

Sevgilinizin eğer bir problemi varsa bu onun kendi özel hayatıdır. Siz arkadaşlarınızla kendi problemlerini paylaşabilirsiniz. Ama sevgilinizin paylaşamazsınız. Eğer paylaşmak isterse kendi problemlerini kendi arkadaşlarıyla paylaşabilir. 3. kişilerini sevgiliniz hakkında her şeyi bilmesi sevgilinize haksızlıktır.

 • SEVGİLİNİZİN ESKİ İLİŞKİLERİ

Sevgilinizin önceden yaşamış olduğu ilişkileri arkadaşlarınızın bilmesinin çok bir önemi yok. 3 – 5 yıl önce birlikte olduğu kişi sevgilinizi ilgilendirir arkadaşlarınızı değil.

 • SEVGİLİNİZİN GEÇMİŞİ

Sevgiliniz geçmiş döneminde, çocukluğunda sorunlar yaşamışsa bunları geçmişte bırakmak gerekir. Arkadaşlarınıza sevgilinizi daha iyi tanımaları için anlatmanız doğal olabilir ama bunlar sevgilinizin canını sıkabilir.

 • SÜREKLİ ŞİKAYET

Sevgilinle problem yaşayabilirsiniz. Ama sevgiliniz hakkında arkadaşlarınıza sürekli eleştiri yapıp, şikayet etmek arkadaşlarınızın sevgilinize olumsuz bakmasına neden olacaktır. Ayrıca arkadaşlarınıza ettiğiniz şikayetlerde sevgilinize cevap hakkı da doğmaz. Siz sevgilinizle aranızı düzeltseniz bile arkadaşlarınızın sevgilinize tavırları değişebilir ve ayrılmanızı isteyebilirler.

 • TEMELSİZ ŞÜPHELER

Sevgiliniz eğer  biriyle mesajlaşıyor ise şüphe üzerine arkadaşlarınızı arayıp aldatıldığınızı söylemeyin.  Tabii ki şüpheleriniz varsa arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz ancak bu kuşkular temelsiz olabilir. Partnerinizin mantıklı bir açıklaması da olabilir. Siz sevgilinizin daha sonradan masum olduğunu anladığınızda arkadaşlarınız negatif düşünmeye devam edebilir. Ve onların gözünde sadakatsiz olarak değerlendirilecektir.

 • KARŞILAŞTIRMA

Son olarak yeni sevgilinizi eski sevgilinizle kıyaslama haline girmeyin. Arkadaşlarınızla ilişkiniz hakkında özel konuları anlatmak bir yana karşılaştırma yapmak ilişkinize ciddi boyutta zarar verebilir. Geçmişi geçmişte bırakıp sadece olan ilişkinize odaklanın.

Eski Sevgili İle Dost Kalınır mı?

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Bunlari anlatmadigimizda geriye anlatilacak bisi kalmiyo ki
   Tabii ki saka kismi bu.
   Yazilanlar çok dogru, lakin fikrimizce cozemedigimiz konu oldugunda arkadasimizdan fikir destegi isteriz zaten. Tabi danisilan arkadas sayisi da abartilmamali.

 1. Bazen bizim sevgimizden fark edemediğimiz şeyleri dostlarımız fark edebiliyor ama tabiki de herşeyi anlatmamak gerek

 2. mahremiyet tabiki sağlanmalı ama bazen tek başımıza üstesinden gelemeyeceğiz zamanlar ve durumlar olabilir. az ve öz kisilerle paylaşım iyi gelebiliyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu