in

BayıldımBayıldım

Sevgililer Gününde Sevdiceğinizle İzleyebileceğiniz Romantik Filmler

14 Şubat’ta izleyebileceğiniz romantik filmler burada!

aşk filmi romantik filmler the notebook

Sevgilisi olanların heyecanla beklediği, olmayanların ” böyle saçma gün mü olur yaaa?” deyip, perde arkasından Küçük Emrah gibi içli bakışlarla arkadaşlarının sosyal medya paylaşımlarını takip edenlerin günü Sevgililer Günü geldi, çattı! Bu haberimiz sevgilisi olmayanlardan ziyade olanları biraz daha ilgilendiriyor. Zira, sevdiceğinizle izlerken daha bir anlam kazanacak bu romantik filmler aşkınızı pekiştirmeye yardımcı olacak!

Sevgililer gününde sevdiceğiniz ile izleyebileceğiniz romantik filmler

The Notebook

Sevgilim olsa da olmasa da hayatımda izlediğim en etkileyici, en romantik, en dramatik filmdir The Notebook. Ve bu yüzden torpil yaparak ilk sırada yer vermek istedim. Sinema tarihinin romantik film türüne adını altın harflerle kazıyan The Notebook filminin sonunda sevdiceğinize sımsıkı sarılabilir, onu ne kadar çok sevdiğinizi bir kez daha anlayabilirsiniz. Rachel McAdams ve Ryan Gosling’in muhteşem uyumu ve hikayenin barındırdığı tutku sizleri kesinlikle büyüleyecek cinsten! Bu filmi hala izlemediyseniz, 14 Şubat akşamı yanınıza selpaklarınızı da alıp izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

A Star Is Born

Bizim Yeşilçam’ımızın en bilindik filmlerinden biriyle az da olsa benzettiğim bir film bu. Yeşilçam filmimizin başrol kahramanları Türkan Şoray ve Kadir İnanır… Film “Karagözlüm”… Hani şu neredeyse her kelimesini ezbere bildiğimiz “Söyleyeceğim ilk şarkıyı mutlu insanlara adıyorum. Bu şarkının benim için tatlı acı hatıraları vardır. Aşkın ne olduğunu ben bu şarkıyla öğrendim. Saadeti bu şarkıyla tattım. Bir şey daha öğrendim bu şarkıyla… Her şeye sahip olmak isteyen elindekini de kaybediyor.” sözleriyle hafızalara kazınan filmimiz… Breadly Cooper’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu “A Star Is Born” filmi, yıldızı sönmeye başlayan bir zamanların en ünlü şarkıcısının, yetenekli fakat tanınmamış bir müzisyenle aşklarını izleyeceğiniz bu film, 14 Şubat’ta evden çıkmak istemeyen çiftlerin tercihi olabilir!

14 Şubat'ta izleyebileceğiniz romantik filmler
14 Şubat’ta izleyebileceğiniz romantik filmler

Casablanca

Hollywood klasikleri arasına giren romantik – dram türündeki bu film hakkında ne yorum yapılabilir ki? Bu kadar eski olmasına karşın hala ayakta durmayı beceren Casablanca, kültler arasındaki yerini koruyor. Zamanın en iyi oyuncularından Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ın mükemmel performans sergilediği, 2. Dünya Savaşı zamanında yaşanan gerçek bir hikayeden esinlenilerek kaleme alınan bu film, ne zaman izlerseniz izleyin büyüleyici bir etki bırakıyor. 14 Şubat sevgililer gününde yapacak bir planınız yoksa bu filmi kesinlikle tavsiye ediyoruz!

Kayıp Nişanlı

Amelie rolüyle izleyiciyi umut  dolu bir yolculuğa çıkaran Audery Tatou, “Kayıp Nişanlı” filmiyle 1. Dünya Savaşı sırasında sevgilisini kaybeden bir genç kız olarak çıkıyor karşımıza. Aynı isimli romandan uyarlanan ve Jean Jeunet tarafından beyaz perdeye aktarılan filmde kendinizi sanki o yıllarda gibi hissedeceğinize eminim. 2004 yılında vizyona giren bu filmde yer alan iki genç arasında yaşanan saf aşk, romantizmi ve duygusallığınızı doruk noktasına çıkaracak, aşkta umudunuzu hiçbir zaman kaybetmemeniz gerektiğine dair nokta atışları yapacak…

romantik filmler kayıp nişanlı

14 Şubat’ta izleyebileceğiniz romantik filmler

Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir?

Romantik, dram türündeki filmlerden ziyade romantik komedi türünde bir film tercih etmek isterseniz, sizlere önerim How To Lose A Guy In 10 Days yani “Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir?”. Bu filmi izlerken partnerinizle eğlenceli ve romantik dakikalar yaşayacağınıza eminim. 14 Şubat akşamını dışarıda geçirmek yerine evde bir şeyler izleyerek geçirmek isteyen çiftler için biçilmiş kaftan diyebiliriz…

Aşçıların Örnek Sevgili Olduğunun 10 Göstergesi

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gucci, Celine, Rochas. 2019 İlkbahar Yaz trendleri

2019 İlkbahar Yaz Trendleri

Ayvanın faydaları

Ayvanın Faydaları