in

Selülitten Kurtulma Yolları. Selülitten Kurtulmak O Kadar Zor Değil!

Selülitten Kurtulma Yolları
Selülitten Kurtulma Yolları

Selülitten kurtulma yolları haberimizde selülitin nedenleri ve onlardan kurtulma yolları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Bir çok kadının kabusu haline gelen selülitin oluşma sebebi vücuttaki yağların ve dokuların sorunlu olmasından kaynaklanan bir bozukluktur. Bu doku veya yağ bozukluğuna neden olabilecek bir çok şey için tahminler yürütülmüştür. Bu yazıda sizlere  selüliti azaltmada en doğal yolları yazacağız…

Selülitten Kurtulma Yolları

Selülitin sebepleri

Selülit oluşmasına bir çok etken olduğunu söyleyen uzmanlar genellikle bu sebepler için genetik faktörler, hareket azlığı, aşırı kilo, sigara, su tüketiminin az olması, hormon bozuklukları, kan dolaşım bozuklukları, hazır gıda tüketimi, kötü beslenme alışkanlıkları gibi şeylerin selülit oluşumunu etkileyen nedenler olduğunu ifade ediyorlar .

Uzmanların araştırmalar sonucu ortaya koydukları bir gerçek yaşam stili,genler ve hormon bozuklukları selülit oluşumunda en büyük etkenler arasındadır. Selülitin genelde fazla kilolu, şişman insanlarda daha çok olduğu düşünülür ama zayıf kadınlarda selülit sorunu yaşamaktadırlar.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Selülit Problemi Olanlar Buraya!

Selülitten Kurtulmak O Kadar da Zor Değil

Bu yazıda size bahsedeceğimiz yöntemler ile selülit sorununuzu tamamen ya da tamamen yakın azaltabilirsiniz.

Evinizde selüliti gidermek için hazırlayacağınız hiç bir şeye çok para dökmenize gerek yok ve bu yöntemler oldukça basittir.

Selülite Karşı Elma Sirkesi

Elma sirkesi yöntemi, selülite karşı evde uygulayabileceğiniz en kolay ve en iyi metotlardan biridir. Elma sirkesinin içindeki besleyici öğeler, selülitinizi azaltmaya etkilidir. Sirkenin içindeki birleşenler, derideki portakal görünümü azaltmaya yardımcı olur. Elma sirkesini selülitlerinizden kurtulmak için aşağıda yazdıklarımızı uygulayabilirsiniz.

Yarım litre suya altı yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın, bu sizin için içmesi zor bir şeyse içine biraz bal koyarak tatlandırabilirsiniz. Sabah aç karnına içmeye başlayıp gün içinde bu sirkeli suyu tüketin.

Ayrıca elma sirkesini selülitli bölgenize sürerek de kullanabilirsiniz. Elma sirkesini bir masaj kremine yada bebek yağına, kakao yağı ile karıştırıp vücudunuza günde iki kere masaj yaparak iyice yedirerek uygulayabilirsiniz.

 Selülitli Bölgeyi Fırçalamak

Evde kullanabileceğiniz en kolay yöntem ise bir vücut fırçasıyla selülitli olan bölgelerinizi fırçalamaktır. Selülitli bölgenizi fırçalamak kan dolaşımınızı hızlandırır. Düzenli olarak selülitli bölgenizi fırçalamak vücudunuzda ki toksinlerden ve fazla sıvıdan kurtulmanızı sağlar. Açığa çıkan toksinler selülit oluşumunda en büyük etken olarak kabul edilir. En yakın zamanda vücudunuzu uygun olan bir fırça alıp her gün selülitli bölgenizi fırçalamayı unutmayın.

Kahve ve Şeker Peelingi

Selüliti yok etmek için evde  hazırlayabileceğiniz, en kolay yöntemler arasında kahve ve şeker peelingi vardır.

Kahve peelingi, ciltteki ölü deriyi temizler ve aynı zamanda yağları yakmak için metabolizmanın hızlanmasına etkilidir. Evde hazırlayabileceğiniz bu kahve peeling tarifi şöyledir:

100 gram çekilmiş kahveyi 50 gram esmer şeker ile karıştırın. Hazırladığınız bu peelingi selülitli bölgenize  yuvarlak hareketlerle uygulayın. Peeling uyguladığınız selülitli bölgenize isterseniz sonradan zeytin yağı ya da bebek yağı ile masaj yapabilirsiniz. Uyguladığınız masajdan sonra vücudunuzu duş alıp temizleyin.

Bu kahve peelingini düzenli olarak bir ay uyguladıktan sonra aradaki farkı görebilirsiniz.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Türk Kahvesiyle Cilt Bakımı

Jelatin tüketmek

Öncelikle size jelatin hakkında biraz bilgi verelim. Jelatin hayvan kemikleri ve derisinden elde edilen bir protein kaynağıdır. Pek iştah açıcı görünmese de tatsız olduğundan yediğinizi anlamazsınız.

Marketlerden aldığımız bir çok gıdanın içinde jelatin bulunmaktadır. Ayrıca kozmetik ve eczacılık sektöründe kullanılan bir proteindir. Selülitlerinizden kurtulmaya kararlı iseniz sizde jelatin tüketmeye başlayabilirsiniz. 100 gramı 60 kalori olan jelatinin kilo vermek amacıyla da kullanıldığı bilinir. Özellikle sporcular jelatine çok fazla ilgi gösterir. Bunun sebebi ise vücut bağ dokularını sağlıklı tutmasıdır. Daha sonraki günlerde jelatinin faydalarını size başka bir yazıyla anlatacağım.

Selülitten kurtulmak için, beslenmenize jelatin eklemeyi unutmayın.

Uygulayacağınız bu yöntemler selülitleri azaltmakta size çok yardımcı olacak kolay, en doğal yöntemlerdir ve bununla birlikte yürüyüş, egzersiz ve sağlıklı beslenme ve kilo vermek selülitten kurtulmanızda en büyük etmenlerdir. Bunun  önemini göz ardı etmemelisiniz…

9 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

abonelik işlemleri e-devlet

Abonelik İşlemleri E-Devlet Üzerinden Yapılabilecek. Bakan Müjdeyi Verdi.

otuz bin kadın oy kullanmadı

Otuz Bin Kadın Oy Kullanmadı. Sebebi ise Yürekleri Sızlattı.