in ,

Selülit Nasıl Azaltılır?

Selülit nasıl azaltılır

Selülit bir çok kadının korkulu rüyası. Bazılarımız bunu dert etmezken, selülit bazıları içinse çok büyük bir problem teşkil ediyor. Özellikle yaz aylarında bu problem daha çok göze batıyor. Pürüzsüz bir bacak görünümüne sahip olmayı her kadın ister. Selülitin asıl sebepleri, yanlış beslenmek, sık kilo alıp vermek, hareketsizlik, sigara kullanmak, hormonal değişiklikler ve bazen de genetik. Selülit bir tür cilt bozukluğu aslında. Cilt yüzeyinde portakal kabuğu görünümü oluşturan ve genelde kalça, bacak ve karın bölgesinde gözlenen estetik bir cilt problemi. Ancak çözümsüz bir dert değil. Bir takım uygulamalarla selüliti azaltmak mümkün. Bugün yazımda bu uygulamalara değineceğim. Gelin birlikte bakalım selülit nasıl azaltılır? Püf noktalar nelerdir?

SELÜLİT NASIL AZALTILIR?

  • Duş yaparken selülit olan bölgeyi soğuk su ile liflemek bir çözüm olabilir. Bu işlem sayesinde kan akışı hızlanır.
  • Selülit olan bölgeye kuru fırçalama yapılabilir. Bu fırçalama işlemi sayesinde cilt canlanır ve hücreler yenilenir.
  • Şekerli içeceklerin tüketimi selülit nedenleri arasındadır. Şekerli içecekler yerine bol su içmek ve yeşil çay tüketmek selülit oluşumunu önler.
  • Ceviz ve somon balığı gibi besinler antioksidan ve Omega-3 yağı içerir. Bu içerikler cilde pürüzsüzlük verir.
  • Selülit olan bölgeye düzenli olarak masaj yapmak da bir diğer etkili yöntemdir. Masaj aleti ile düzenli masaj yaparak etkili sonuçlar elde etmek mümkündür.
  • Bronzer kullanmak ya da doğal yollardan bronzlaşmak selülitlerin dikkat çekmesini önler.
  • Düzenli sporu ve yürüyüşü hayatımıza katmak diğer tüm sağlık sorunlarına iyi geleceği gibi selülit oluşumunu önlemek için birebirdir.
  • Dar kıyafetler de selülit oluşumuna neden olduğu için tercih edilmemeli.
  • Selülit olan bölgeye zeytinyağı ile masaj yapmak da selülitleri azaltmak için etkili bir yöntem olabilir. Zeytinyağı ve masaj cildi yumuşatarak kan dolaşımını hızlandırır. Bu da selülitin baş düşmanıdır.
  • Selülit oluşumunu önleyen bazı besinler de var bunları da linkini eklediğim yazıda bulabilirsiniz.

Selülit nasıl azaltılır? yazımdan sonra selülit ile ilgili bir diğer haberimizin linkini de aşağıya bırakıyorum. O yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Selülit Problemi Olanlar Buraya!

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wayfair Skandalı

Dünya Çalkalandı! Wayfair Nedir?

Wayfair açıklama

Wayfair Açıklama Yaptı! Kan Dondurucu İddialar Dünyayı Salladı!