Gündem

Selin Hemşirenin Konuşması. Bizi Cehalet Öldürecek!

Selin hemşirenin konuşması ülkede hızla yayılıyor. Sosyal medyanın gündemi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan hemşire Selin Gümüş oldu. Çektiği video ile herkesi duygulandırdı. Sağlık çalışanları halen olağan üstü koşullarda çalışırken, sokağa çıkma yasağını duyan vatandaşların sokaklara akın etmesi duyarlı herkesi üzdü.

Selin Hemşire’nin Konuşması. Bizi Cehalet Öldürecek!

Bir süredir evde kal çağrılarıyla sokağa çıkmayan ve hastalığın yayılmasını engellemek için uğraşan herkes, İçişleri Bakanlığı’nın Cuma gecesi yaptığı hafta sonu için sokağa çıkma yasağı duyurusunun hemen ardından panikleyerek kendini marketlere ve fırınlara attı. Sonuç olarak yaşanan izdiham yaklaşık 1 aydır amaçlanan sosyal mesafe azaltma çabalarını boşa çıkardı. Ortaya çıkan görüntüleri buyrun beraber izleyelim.

Selin Hemşire İsyan Etti

Aslında sadece Selin hemşire değil, duyarlı bir çok vatandaş isyan etti. Havadan bile bulaşabilen Korona virüsü yani diğer adıyla Covid-19 insandan insana oldukça hızlı yayılmakta. Düşününki yaklaşık 4 ayda dünyada 2 milyondan fazla kişiye bulaştı. Üstelik bu sadece test yaptıran insanlara göre rakamlar. Test yaptırmayan ve taşıyıcı olduğundan haberi olmayan kim bilir kaç kişi var. Dilerseniz gelin şimdi de Selin hemşirenin konuşmasını izleyelim.

Tedavi Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Tüm dünyada tedavi ile ilgili çalışmalar hızla devam ederken, henüz net bir haber yok. Başarılı tedavi yöntemleri var ancak bunlar hastanın yaşamasını sağlayan tedaviler. Virüsü yok etme konusunda tedavinin bulunması bazı kaynaklara göre biraz daha sürecek gibi. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Koronavirüs Amerika Deneyi mi? Dünya Şokta!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. O kadar haklı bir söylem ki bu onlarca binlerce insanın emeği resmen göz göre före çöp oldu ama malesef kimsenin umrunda değil

  2. 1 aydır verdiğimiz emek, çaba, sabır 2 saate yerle bir oldu. Sokağa çıkmamak için sokağa çıkıldı YAZIK.

  3. Çok hem de çok haklı! Cehalet bizim sonumuz. Okumasın kimse, araştırmasın… Nasılsa öleceğiz.. Ama bencil de olmamak lazım! Belki ben ölmek istemiyorum?? Senin dangalakça bir davranışının sonucunu neden ben çekiyorum??

  4. O kadar tedbirin alınmaya çalışılması için söylenen evdekal çağrılarından sonra insanların hiçbirşeyi anlamamış olmalarını gösteren fecaat bi tablo misali..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu