Gündem

Şehir Hatları Yaz Tarifesine Geçiyor!

İstanbul’da yaşayanlar için deniz ulaşımı hem çok önemli hem de zevkli. İki yaka arasında seyahat etmek, deniz havası almak, İstanbul’un güzelliklerini seyretmek harika bir duygu. Vapur seferleri de kış ve yaz aylarında tarifelerini değiştiriyor. Yazın hem sefer saatleri artıyor hem de sefer sayıları bu da yazın geç saatlere kadar eğlenen herkese kolaylık sağlamış oluyor.

 

Vapur Seferleri Yaz Tarifesi Nasıl Olacak?

Şehir hatlarının tüm seferleri 4 Haziran’dan itibaren uygulanmaya başlayacak. Merkezi olan hatlarda ramazan ayı boyunca uygulanan geç sefer saatleri, yaz ayı boyunca da uygulanmaya devam edecek. Yazın yoğun sirkülasyon yaşanması sebebiyle, Eminönü Adalar yönündeki sefer sayıları arttırılacak. Beşiktaş’tan ise Sedef Adası, Adalara gidiş, Poyrazköy ve Mehtap Gezileri başlatılacak.

 

Arabalı Vapur ile Günde 100 Sefer

İstinye Çubuklu arasında faaliyet gösteren arabalı vapur, iki yaka arasındaki ulaşımı 8 dakikada tamamlıyor. Çubuklu İstinye arasındaki seferler hafta içi 100 kez, hafta sonu ve tatil günlerinde ise karşılıklı olarak 76 sefer düzenleyecek.

 

Poyrazköy Seferleri de Başlayacak!

18 Haziran ile 26 Haziran arasında, Karadeniz ve Marmara’nın kesiştiği son nokta olan Poyrazköy’e de seferler yaz tarifi uygulaması ile başlayacak.

Adalara Yoğun Sefer Düzenlenecek!

Bostancı’dan Sedef Adası’na yapılan seferler, Büyük Ada’dan ücretsiz aktarma ile yolcu taşıyacak. Her iki adaya da seferler 2 gidiş 2 dönüş şeklinde uygulanacak. Adalar seferlerinde ise; Burgaz Ada’dan hareket eden vapur, Kinalı Ada’ya uğrayıp, Kadıköy’e geçecek oradan Beşiktaş’a gidecek.
Beşiktaş’tan kalkan vapur ise  Kadıköy’e uğramadan direkt Kinalı Ada ve Burgaz Ada’ya geçecek.

 

Vazgeçilmez Boğaz Turları!

Yaz ayının gelmesiyle, İstanbulluların ve İstanbul’u ziyaret eden herkesin en sevdiği şey olan boğaz turlarından; ” Nostaljik Turlar” her gün 10:35 ve 13:35 saatlerinde yapılacak. Kısa boğaz turu ise 14:30 saatinde Eminönü’nden hareket edecek. Yaz akşamlarının vazgeçilmezi olan Mehtap Gezileri ise; 9 Haziran ve 15 Eylül tarihleri arasında, her cumartesi Bostancı’dan hareketle Anadolu Kavağına kadar gidecek.

Her gün binlerce yolcuya hizmet veren Şehir Hatları vapur seferleri, 43 farklı iskelede hizmet vermektedir. Adalar, Boğaziçi, Haliç ve arabalı vapur seferleri hatlarındaki yaz tarifesi uygulamasına 16 Eylül 2018 tarihinde son verilecek.

 

Saç Dökülmesi Sorunlarınız İçin Buraya Tıklayın

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu