Gündem

Seçimin Ardından Piyasalar

Seçimin ardından piyasalar oldukça hareketli. Gözler borsada ki son duruma çevrildi. Altın ve Döviz haftaya düşüşle başladı. Peki patates ve soğan kuru seçimden nasıl etkilendi. Tüm detayla haberimizde.

Seçimin Ardından Piyasalar Yükselişini Yavaşlattı

Piyasadaki karmaşanın sakinleşmesi ile seçim sonrasının altın fiyatlarında aşağıya doğru bir gevşeme oldu. Seçimden önce Dolarını satanlar kâr etti. Piyasalar bugün en hareketli günlerinden birini yaşadı. Dolar Euro Altın fiyatları bi indi bi çıktı. Patates ve Soğanda ise az da olsa düşüş yaşandı. Bazı uzmanlar özellikle doların yıl sonuna kadar yükselişte olacağını belirtiyor.

Vatandaş Fiyatların Düşeceğine İnanıyor

Seçim sonuçlandı gözler hemen piyasaya çevrildi. Altın fiyatlarında ciddi bir gerileme var. Borsa ise haftaya yüzde 3.5 yükselme ile başladı. Haftaya düşük başlayan döviz küçük hareketler ile değişkenlik gösteriyor.

Çeyrek Altın Geriledi

Seçim öncesi 310 lira olan çeyrek altın fiyatı bugün sabah saatlerinde 300 ila 295 lira arasında değişti. Altın yatırımcısı için satış değil de alım yapmayı öneren uzmanlar fiyatların tekrar yükseleceğini düşünüyor. Esnaf mağazaların dolu olduğunu söyledi.

Altın Tekrar Yükseliyor

Güne düşüşle başlayan Altın, akşama doğru tekrar yükselerek (çeyrek) 310 lirayı buldu. Sokaklarda insanlar günü gününü tutmayan bir dönem yaşadığını düşünüyor.

Patates ve Soğan Düşüşte

Bir diğer merak konusu ise Patates ve Soğandı. Seçimin sonuçlanmasının ardından Patates ve Soğan’da hafif bir düşüş yaşandı. An itibariyle pazarda Patates 3 tl, Soğan 5 tl olarak seyrediyor.

Vatandaş, bu fiyatlarla

Emekliler İsyan Ediyor

Özellikle emekli vatandaşların maaşlarının düşük olması özellikle mutfak alışverişine de yansıyor. Torba dolmuyor ama cep boşalıyor diyen emekliler fiyatlardan şikayetçi.

Üreticilere Göre Patates ve Soğan Fiyatları Yakın Zamanda Düşecek

Satıcılara göre önümüzdeki ayın 15’ine doğru patates ve soğan fiyatları yarı yarıya düşecek.

 

An itibariyle piyasalardaki son durum; (26 Haziran 2018 / 12:33)

döviz kurları

Dolar Yükselişte!

An itibariyle dolar %0,24’lük bir yükselişle 4,69 lira civarından alıcı buluyor.

Euro Geriledi!

%0,12 oranında bir gerileme ile Euro güne düşüşle devam ediyor.

Altın Almanın Zamanı mı?

Uzmanlar bu düşüşün seçim sonrası rahatlığı olduğunu düşünmekte. Altın genel itibariyle değer kazanacak gibi gözüküyor.

 

Mimar Sinan Üniversitesinde Son Durum

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Geçici bir durgunluk ve gerileme olduğu kanaatindeyim. Kısa sürede maalesef piyasaların seyri yükselişte olacak tekrar. Yıl sonunda müthiş bir döviz yükselmesi görebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu