Gündem

Seçim Sonuçları Tam Liste. İşte Tüm Detaylar.

Seçim sonuçları tam listesini bu haberimizden bulabilirsiniz. 31 Mart Pazar günü yapılan seçimin ardından oldukça heyecanlı dakikalar yaşandı. Seçimin kendisinden çok Anadolu Ajansı’nın yaptığı şeyler konuşuldu. Yaklaşık 2 saat seçim sonuçlarını aktarmayı durduran AA, Türk halkının haber alma özgürlüğünü ne yazık ki kısıtladı.

Seçim Sonuçları Tam Liste. İşte Tüm Detaylar.

Müthiş bir seçim trafiğini atlatan Türkiye, 31 Mart günü yaptığı seçimden çok seçim sonrası yaşananlarla anılacak gibi gözüküyor. Türkiye’nin Resmi Ajansı olan Anadolu Ajansı yaklaşık 2 saat boyunca seçim analizlerini aktarmayı durdurdu. Bunu neden yaptı henüz bilinmiyor ama bu hareketiyle halkın gözündeki güvenini yitirdiği aşikar.

Binali Yıldırım Açıklama Yaptı

Belki de seçimin en çok konuşulacak olayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçimi kazandık açıklamasıydı. Daha sayım bitmeden, hızlı bir şekilde ekran karşına çıkan Sn. Yıldırım, yaklaşık 2 dakikalık bir basın toplantısı ile seçimi kazandık dedi ve sahneden indi. Bunun üzerine çok tartışma yaşandı. İşte Yıldırım’ın basın toplantısı görüntüleri.

Ekrem İmamoğlu Aralıklarla Açıklamalarda Bulundu.

AA haber ajansının sonuçları durdurması Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu durdurmadı. Sn. İmamoğlu düzenli olarak ekranlar karşısına çıkıp süreci anlattı. “Kazanırsa tebrik etmeyi bilirim, kazanırsam tebrik edilmeyi beklerim” dedi ve bunun yanı sıra önde olduğunun sinyallerini verdi. İşte seçim sonrası basın toplantısı yapan Ekrem İmamoğlu’nun konuşması.

Seçim Sonuçları Son Hali

Seçim sonrası itirazlar olsa da şu anda görünen haliyle size sonuçları aktarmak istedik. İtiraz sürecinin devam ettiğini hatırlatmak isteriz.

seçim haritası

seçim sonuçları türkiye geneli

sandık oranları

cumhur ittifakı millet ittifakı

türkiye geneli seçim sonuçları

büyükşehirler seçim sonuçları

partilerin en çok oy aldığı iller 5 partilerin en çok oy aldığı iller
partilerin en çok oy aldığı iller 4 partilerin en çok oy aldığı iller 3 partilerin en çok oy aldığı iller 2

partilerin en çok oy aldığı iller 6

 

Tüm Ülke İstanbul Sonuçlarına Kitlendi! İşte Tüm Detaylar!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Martın sonu bahar dedik 1 Nisan da havalar da ısındı. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun

  2. çok ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. yazı için teşekkür ederim.
    umarım hayırlı olur.

  3. Bu kadar ayrıntılı bilgi başka sitelerde bu kadar ayrıntılı anlatım olmamış. Umarım yeni belediler güzel işler yapar

  4. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun. Hiç bir siyasi söylem bizi ayırmamalı, kutuplaştırmamalı. Biz birlikte Türkiye’yiz

  5. Hepimiz icin hayırlı olsun. Imamoğlu gercekten umut oldu herkese yeniden… gominist baskana sevgiler <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu