Gündem

Sanal Hastane ile Derdinize Çare Geliyor

Evet evet, yanlış duymadınız sanal hastane ile doktorunuz artık evlerinize konuk oluyor. 19 gönüllü doktorun verdiği bu hizmet sayesinde bazı sağlık sorunlarınıza hiç hastaneye gitmeden çözüm bulabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde başta iç hastalıkları, kadın doğum, psikolojik sorunlar ve daha birçok alanda yaşadığınız şikayetlerle ilgili soruları alanında uzman doktorlara sorabilirsiniz. Önderliğini Prof. Dr. Nebahat Bulut’un yaptığı 19 doktor, bireysel sosyal medya hesaplarından sağlıkla ilgili sorularınızı yanıtlıyor.

Sanal Hastane ile Sorunlarınızı Çözün

 • Ünlü kardiyolog Prof. Dr. Nebahat Bulut sayesinde kalp ve damar hastalıkları konusunda destek alabilirsiniz. Öte yandan elinizde bulunan test sonuçlarını da yine Nebahat hanıma yollayarak hastaneye gitmeden sonuçlarınızın ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz. Prof. Dr. Nebahat Bulut’a @BulutGulcuN twitter adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Diş rahatsızlığınız varsa rahatsızlığınız ile ilgili soruları, @tugba_dere twitter adresi üzerinden Diş Hekimi Tuğba Dere’ye sorma imkânınız bulunuyor.
 • Onkoloji yani kanser ile ilgili sorularınızı da Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Alper Can tarafından kendisinin Facebook profili üzerinden cevaplandırılıyor.
 • Salgının başta çocuklar olmak üzere her yaştaki bireyler üzerindeki psikolojik etkileri hakkında bilgi almak ve soru sormak için Prof. Dr. Sefa Bulut’a kendisinin Facebook hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sanal Hastane Doktorları Sorularınızı Bekliyor

 • Alerjiniz veya kronik bir göğüs hastalığınız varsa bu konudaki sorularınızı Alerji ve Göğüs hastalıkları alanında uzman hekim Prof. Dr. Ali Kutlu’ya @allerjidoktoru twitter adresi üzerinden iletebilirsiniz.
 • Üroloji konusunda kafanızı karıştıran sorular için de Uzman Dr. Bekir Yıldız’a kendisinin Facebook hesabı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.
 • Çocuğunuzun genel sağlığı ile ilgili aklınızda önemli sorularınız varsa, bu sorulara da Prof. Dr. Enes Çağrı’nın Twitter hesabı olan @timbooth75 adresinden cevap bulabilirsiniz.
 • Ne zaman acile başvurmanız gerektiğini bilmiyorsanız ve bu konuda bilgi almak istiyorsanız, acil hekimi Dr. Sarper Yılmaz’a @dr_acilci Twitter adresi üzerinden ulaşmanız mümkündür.
 • Genel cerrahi alanında sorularınız varsa bu sorularınızı Oparatör Dr. Abdülselam Özdemir’e @mamselam Twitter adresi üzerinden iletebilirsiniz.

Sanal Hastane ile Sorunuza Evde Çözüm Bulun

 • Beyin ve Omurilik ile ilgili sorularınıza alanında uzman Prof. Dr. Hakan İlaslan’a @Hilaslan Twitter adresi üzerinden gönül rahatlığıyla cevap bulabilirsiniz.
 • Uzman Dr. İsmail Bulut ile Patoloji, Diabet, Böbrek ve Kanser ile ilgili desteği @ismailbulut62 Twitter hesabı üzerinden elde edebilirsiniz.
 • Kadın hastalıkları ile ilgili sorularınız ise Op. Dr. Kübra Irmak (@drkubrairmak Twitter adresi üzerinden) ve Op. Dr. Halis Özdemir (@drhalisozdemir Twitter adresi üzerinden) cevaplandırılıyor.
 • Estetik alanında sorularınız varsa, bu sorularınıza Dr. Sua Soysal’ın Twitter adresi @suasosyal aracılığıyla cevap bulabilirsiniz.

Aradığınız Her Şey Sanal Hastanede

 • Yaşadığımız şu zor günlerde geçirdiğiniz ruhsal sıkıntılardan kurtulmak veya bir nebze rahatlamak için klinik psikolog Tunahan Kaplan’a @TubaKaplanhan Twitter adresi üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Aklınızda böbrek rahatsızlıkları ile ilgili bir soru varsa bu sorunuza Prof. Dr. Şehsuvar Ertürk’ten yanıt alabilirsiniz. Prof. Dr. Şehsuvar Ertürk’e @SehsuvarErturk Twitter adresi sayesinde ulaşabilirsiniz.
 • Cerrahi işlemler ve yoğun bakım konusunda bilgi almak isterseniz, @munire_deniz Twitter adresi üzerinden sorularınızı Dr. Münire Deniz’e iletebilirsiniz.
 • Aklınızda evde egzersiz ile ilgili sorular varsa bu soruların cevabını @dogayalcin17 Twitter adresi sayesinde Fizyoterapist Doğa Yalçın’dan alabilirsiniz.

Özel Hastaneler Korona Hastalarından Para Almayacak! Son Dakika!

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Salgin nedeniyle hastaneye gidemeyenler için çok güzel bir uygulama olmuş.Bilgilendirme için teşekkürler Sercan

 2. Güzel bir çalışma sistemi Tam da ihtiyacımız olan şey…
  Emeğine yüreğine sağlık Sercan kardeşim

 3. Bence sanal hastane mantıklı değil. Ya arada böyle iletişim tam olmayınca genelde bütün işler askıda kalıyormuş gibi oluyor. Yine de bir bakmak lazım.

 4. Önemli olsa da acil olmadığı için gidemediğimiz bu süreçte bence çok iyi ve baya faydalı olmuş. Umarım daha detaylı çalışmalar olur ve bu uygulama artırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu