in ,

BayıldımBayıldım

Sanal Aşk Yaşamanın Avantajları

sanal aşk

Sanal aşk yaşamanın avantajları.. Daha önce okuduğunuz pek çok yazı internet ilişkilerini kötülemiş olabilir. Ama bu bazı avantajlar sağladığı gerçeğini görmezden gelmenize sebep olmamalı…

Sanal Aşk Yaşamanın Avantajları

1- Kontrol

Sanal aşk yaşamanın en büyük avantajlarından birisi karşınızdaki insanla görüşmelerinizin kontrolüdür. Ne zaman ve ne sıklıkta görüşeceğiniz size bağlıdır.  Ayrıca bir mesaj geldiğinde yaşanan heyecan vardır. Beğendiğiniz içerikleri saklayabilme lüksü de gözardı edilmemeli.

2- Tercihe göre yoğun ya da rahat davranabilirsiniz

İş sanal ilişkilere geldiğinde, durum çoğunlukla ne aradığınıza bağlıdır. Kendinize zaman ayırmayı seven ve ilişkide olduğunuz insanla çok fazla görüşmeyi sevmeyen bir insan olabilirsiniz. İnternet bu konuda sizi tatmin edecektir. Üstelik ilişkiniz istediğiniz sürece ciddiyete binmez. Sadece eğlenmeye yönelik olabilir. Tabi bu durumda karşınızdaki insanın da sizin gibi düşünmesi gerekir. Karşı taraftaki kişi ile aynı şeyi hissettiğinizden emin olun.

3- Fiziksel durum

Fiziksel temasın olmaması sizi özleme sürükleyebilir. Günün sonunda fiziksel temas olmadan sıcak bir sarılma yaşayamazsınız. Sıcak bir sarılmaya herkesin her zaman ihtiyacı olur. Fiziksel temas yoksunluğu ilişkinizi besleyecek hormonal değişimlerden de uzak olmanızı sağlar. Ancak diğer yandan, fiziksel yakınlaşmanın ertelendiği bu tür ilişkilerde karşınızdaki insanı daha iyi tanımanıza sebep olur.

4- Gerçek faktörü

Çoğu insan sanal dünyada gerçek hayatta olduğundan daha çok hissettiklerini yansıtıp dürüst davranır. Bir düşünün, yanındayken kendiniz gibi davranamadığınızı hissettiğiniz insanlar yok mu? Öyle hissetmediğiniz halde kibarca gülümser geçersiniz. İnternette ise böyle bir problem yaşamazsınız. İstediğiniz kadar kendiniz olabilirsiniz. Kendiniz olurken kaba ya da kırıcı olmayın tabi.

5- Biriyle tanışmak için daha fazla yol

Ne istediğiniz aslında az çok bilirsiniz. Buna bağlı olarak, internette biriyle tanışmak ve tanımak daha kolaydır. Reel hayatta o insanla tanışmak daha zordur. Sosyal yönü zayıf ya da yoğun mesai saatleri olan insanlar çoğunluktadır. Bu kişiler yeni insanlarla tanışmak için barlara gitmeyi tercih etmezler. Üstelik dışarıda tanışacağınız bir insanın öncelikle fiziksel görünümünü kriter alırsınız. Sanal ortamda tanışmalarda ağırlığı ortak zevk ve ilgi alanlarına gerçekleştirebilirsiniz.

6- Kendi hızınızı koruyabilirsiniz

Bazı durumlarda siz yeterince rahat değilken karşınızdaki insanın beklentileri fazla olabilir. Ya da bazen biri ile erken yakınlaşabilirsiniz. Sonra bundan pişman olabilirsiniz. Bu tarz şeyler online ilişkilerde yaşanmaz. Hormonlar ve karşı tarafın baskısını daha az hissedersiniz. İşlerinizi istediğiniz hızda yönlendirebilirsiniz. Kendinizi hazır hissetmeden daha ileri gitmeyebilirsiniz.

7- Daha çok alternatif

Tam anlamıyla dışarıda koca bir dünya var. Tercihinizi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Bu özellikle de küçük bir yerleşim alanında ve özel ilgi alanları olan insanlar için faydalı bir avantajdır. Sanalda tanışmalar size aynı tutkuları paylaştığınız kişiler bulmanıza daha çok yardımcı olur.

İletişimde Ben Dili ve Sen Dili

11 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

koç burcunun en etkin 10 özelliği

Koç Burcunun En Etkin 10 Özelliği!

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan: Üç Fidan