Teknoloji

Samsung’dan Yeni Kablosuz Şarj Standı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni kablosuz şarj standı sızdırıldı. Uzun yıllardır cihazlarına kablosuz şarj desteği sunan Samsung, sonunda iki farklı telefonu veya bir telefon ve Galaxy Watch’u aynı anda hızlı şekilde şarj edecek olan kablosuz şarj standını satışa sunuyor.

Samsung’un yeni teknolojisi ‘Wireless Charger Duo’ isimli yeni kablosuz şarj standı sızdırıldı. 2015 yılında piyasaya sürülen Galaxy S6 modellerinden bu yana Samsung, bütün amiral gemilerinde hızlı şarj desteğini ve farklı kablosuz şarj cihazını piyasaya sürmüş ancak bu cihazların tamamı tek bir cihaz için tasarlanmıştı. Ancak yeni kablosuz şarj standı ile birlikte artık iki cihazı aynı anda kablosuz şarj etmek mümkün olacak.

 

Samsung'un Yeni Kablosuz Şarj Standı Sızdırıldı

Samgun’un İlk Çift Cihaz Destekli Kablosuz Şarj Standı

Samsung, kablosuz şarj destekli 10’dan fazla model tanıtmış olsa bile aynı anda iki cihazı birden kablosuz şarj eden bir ürünü piyasaya sürmemişti. 2015 yılından beri bu şekilde üretim yapan Samsung bu sene bir şeyleri değiştirmeye kararlı gözüküyor. EP-N6100 ve EP-P3100 model numaralarına sahip ‘Wireless Charger Duo’ isimli yeni kablosuz şarj standı bu değişimin bir üyesi olarak Samsung’un aynı anda iki cihazı kablosuz şarj eden ilk cihazı olacak. Bu şekilde hem akıllı telefon hemde akıllı saat kullanan Galaxy kullanıcıları kablosuz şarj ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar.

9 Ağustos tarihinde düzenlenecek olan Samsung lansmanında tanıtılması beklenen Galaxy Note 9 ve Galaxy Watch’dan sonra bu ürünün de aynı gün tanıtılıp tanıtılmayacağı ayrı merak konusu. Güvenilir sızıntılarıyla piyasada isim yapmış olan Roland Quandt sayesinde Wireless Charger Duo isimli yeni cihazın kutusu ise şu şekilde:

Samsung'un Yeni Kablosuz Şarj Standı Sızdırıldı

 

Yeni Kablosuz Şarj Standı Tasarım Olarak Apple AirPower’a Benziyor

 

2017 Eylül ayında Apple tarafından, aynı anda iki cihazı şarj edebilecek AirPower isimli kablosuz şarj standı duyurulmuştu. Ancak ürünün Mart ayında piyasaya sürülmesi beklenmesine karşın bu beklenti gerçekleşmedi. Son haberlere göre bu cihazın Eylül ayında satışa sunulması bekleniyor. Burada asıl nokta şu ki, Samsung’un kablosuz şarj standı, AirPower’a fazlasıyla benzemesine karşın çok daha şık gözüküyor diyebiliriz. Ayrıca satışa daha erken bir tarihte sunulursa Samsung, Apple’a karşı bir atak daha yapacak demektir.

Samsung'un Yeni Kablosuz Şarj Standı Sızdırıldı

Cihazın Tahmini Fiyatı

Yapılan sızıntılara göre EP-P3100 modelinin fiyatı 40-45 $ arasında olacak. Daha gelişmiş model olan EP-N6100 için ise 70-75 dolar arası bir fiyat bekleniyor.

Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite Tanıtıldı

İlgili Makaleler

9 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu