in

AğladımAğladım

Sahada Kalp Krizi Geçirdi

sahada kalp krizi geçirdi

Sahada kalp krizi geçirerek yere yığılan 30 yaşındaki futbolcu tüm müdahalelere rağmen hastaneye yetiştirilemedi ve hayatını kaybetti.

Sahada Kalp Krizi Geçirdi

Gabon futbol ligi takımlarından Akanda forması giyen 30 yaşındaki futbolcu Herman Tsinga, oyun esnasında aniden fenalaşarak yere yığıldı. Hakemin sağlık ekiplerini sahaya davet etmesiyle rahatsızlanan futbolcuya müdahale yapıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Tsinga, hastaneye yetiştirilemedi ve hayatını kaybetti.

Sağlık Ekiplerinin İhmali!

Olayın ardından soruşturma başlatan polis şok edici bilgilere ulaştı. Edinilen bilgilere göre yaşanan trajik olayda sağlık ekiplerinin ihmali söz konusu. Buna göre müdahale eden sağlık ekiplerinin aracında müdahale için hayati önem taşıyan teçhizatlar bulunmuyordu. Sağlık aracında oksijen maskesi ve kalbin ritmini düzenlemeye yarayan aletler bulunmadığı için gerekli müdahalelerin yapılamadığı ve bu nedenle Tsinga’nın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Sahada Ölüm

Milyonlarca insanın yakından takip ettiği futbolda maalesef ölümle sonuçlanan olaylar da yaşanıyor. Üstelik bu oran her geçen yıl daha da artış gösteriyor. Gabon’da ise oyun esnasında hayatını kaybeden futbolcu sayısı bu olayla birlikte 12’ye yükselmiş durumda.

Kalp Krizi Vakaları

Futbol, oldukça yüksek tempolu olan bir oyun. Ciddi sakatlıklar futbolcuların tüm hayatına da mal olabiliyor spor hayatına da… Ancak bu ihtimalden daha korkunç bir ihtimal de mevcut. Sahada kalp krizi… Oyun esnasında kalp krizi geçirmek futbol dünyasında çok sık rastlanan bir durum haline geldi. Bu vakaların çoğunluğu da maalesef ölümle sonuçlanıyor. Gerek ülkemizde gerekse diğer futbol liglerinde meydana gelen kalp krizi vakalarının ardından bazı futbolcular aktif spor hayatlarına veda etmeye başladı. Zira takım arkadaşlarının genç yaşta ölmesi onlar üzerinde de derin izler bırakıyor. Bazı uzmanlar ise kalp krizi tehdidine karşı topu göğüsle kontrol etme gibi durumların yasaklanmasını istiyor.

 

Uyku Süresi Kalp Krizi Yapabilir.

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tüm ülkede yağmur alarmı

Tüm Ülkede Yağmur Alarmı. Dışarı Çıkacaklar Dikkat.

Game of Thrones Sekizinci Sezon Fragmanı Yayınlandı!

Game of Thrones Sekizinci Sezon Fragmanı Yayınlandı!