Sağlık

Sağlıklı Bir Cinsel Hayat İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı bir cinsel hayat için yapmanız gerekenleri sizler için derledik. Günlük hayatın koşturmacası bir çok şeyi şeyi sekteye uğratırken, cinsel hayatımıza özen göstermek bir çok açıdan çok önemlidir.Yani olayın tümüne bakarsak yaşantınız, özgüveniniz, mutluluğunuz, huzurunuz, kararlarınız ve hatta karakteriniz için bile çok büyük önem arzeder. Hayatın yoruculuğu ve koşturmacasında cinsel hayat üzerine çok kafa yormuyor, çok önemsemiyor olabilirsiniz ama cinsel hayatınızın ne kadar sağlıklı ne kadar özen gösteriyorsunuz bunu kendinize mutlaka sormanız gerekiyor.

Sağlıklı Bir Cinsel Hayat İçin Yapılması Gerekenler

Düzenli Oral Seks

Cinsel hayata özen göstermek sizi bir çok konuda fayda sağlayacaktır.Bunun sırrı da düzenli olarak seks yapmaktan geçer. Bu genelde evli ve beraber yaşayan çiftler için haftada en az iki kez seks hayatı anlamına gelir. Eğer düzenli olarak haftada en az iki ve üç kere seks yapıyorsanız bu cinsel hayatınızın son derece sağlıklı olduğu anlamına gelir. Yalnız bir ay veya iki ayda bir o da zoraki olarak seks yapıyorsanız durum iç açıcı olmamakla beraber çok vasat demektir.

sağlıklı cinsel yaşam

Çevresel Faktörleri Bi Tarafa Bırakın

Sinir, stres, hayat pahalılığı, üzüntü ya da yorgunluk gibi herhangi bir sebepte cinsel hayatınızda bazı performans düşüşleri görülebilir. Ama ne olursa olsun bu olayın uzun süreli olmaması gereklidir. Farkında olmasak da cinsellik insanoğlu için en önde gelen temel ihtiyaçlarından biridir ve cinsel hayatın sekteye uğramasına karşı duyarlıyızdır. Bu sebepten dolayı uzun süre cinsel isteksizlik, seks yapmamanın altında çok başka sebeplerde olabilir. Bunu kesinlikle ihmal etmemek gerekir.

cinsel uyum

Ünlülerin Cinsel İlişki Fantezileri Ağızları Açık Bıraktı

Sağlık Problemleri Cinsel Hayatı Etkiler

Eğer yaşadığınız herhangi bir sağlık problemi varsa cinsel ilişki sırasında, öncesinde ya da sonrasında cinsel hayatınızı olumsuz etkiler. Bu ve bunun gibi sağlık problemi yaşadığınız zamanlarda hiç geciktirmeden bir uzman doktorla görüşmek en iyi yapılacak hareket olacaktır. Ayrıca bazı kronik sağlık sorunlarıda sizin cinsel hayatınız üzerinde bir çok olumsuz etkiler yaratabilir.

cinsel sağlık

Partnerinizle Konuşun

Cinsel hayatınız ve istekleriniz için partnerinizle herhangi bir şekilde konuşabiliyor iseniz bu sizin cinsel sağlığınız açısından son derece önemlidir. Eğer partnerinizle cinsel hayatınızla ilgili isteklerinizi konuşamıyor, sizin isteklerinizi nelerden hoşlandığınızdan bihaberse tekdüze seks sizi cinsellikten soğutabilir. Aynı şekilde siz de partneriniz için, onu nasıl mutlu edeceğinizi hiç düşünmez önemsemezseniz zamanla seks hayatınızın sonunu getirebilirsiniz.

sağlıklı cinsel hayat için yapılacaklar

Kendinizi Beğenmeniz Gerekir

Sağlıklı bir cinsel hayatın renkli, güzel, heyecan verici bir şekilde devam etmesi ve ilerlemesi için kendi bedeninizi de partnerinizin bedeni kadar beğeniyor olmanız, kendinizle barışık halde olmanız gerekir. Bununla ilgili kendinize güvenmeye başladığınızda vücudunuzu ve kendinizi çok daha seksi hissedersiniz. Kendinizi daha seksi hissetmeye başladığınızda çok daha heyecanlı ve renkli bir cinsel hayata sahip olursunuz.

cinsellik

Orgazm Olmalısınız

Cinsel hayatın en güzel ve en büyük amacı o mutlu sona ulaşmak yani orgazm olabilmektir. Eğer orgazm ile ilgili herhangi sorunlar yaşıyorsanız bunun sebepleri üzerine düşünmeniz gerekir.Orgazm olamamayı önemsemeyip neden olduğuyla ilgili çözümler bulmazsanız şayet seksten soğumanız kaçınılmazdır. Bu da yine hayatınızda bir çok olumsuz etkilere yol açar.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Neler?

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Çok guzel yazmışsınız emeğinize sağlık lakin evli insanlar bile cinsel hayatlarindan isteklerinden bi haberler :/

  2. Bir ilişki kurmak için cinselliği yada bir tek cinsellik yaşamak için ilişkiyi tercih de etmemek lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu