Gündem

Sağlığa Zararlı 15 Bin Oyuncak İmha Edildi!

Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı operasyon ile; İpsala-Kocaeli-İstanbul hattında 15 bin adedinde sağlığa zararlı oyuncak ile 6 bin 250 saat ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı operasyon ile; İpsala-Kocaeli-İstanbul hattında 15 bin adedinde sağlığa zararlı oyuncak ile 6 bin 250 saat ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre; İpsala sınır kapısından geçerken, gümrük kayıtlarına geçen bilgilerde ” hediyelik eşya” ibaresi, gümrük idaresi kayıtlarına ” kumaş kırpıntısı” olarak geçince, şüpheleri üzerine çekti. Bunun üzerine İpsala’dan yola çıkıp Kocaeli Dilovası Gümrük Müdürlüğüne gelen kamyon için arama kararı çıkartıldı.

sağlığa zararlı oyuncak

Ürünler Yasal Olmayan Yollarla Değiştirilmiş!

Kayıtlara geçen ” kumaş kırpıntısı” ve gümrükte ” hediyelik eşya” olarak kaydedilen ürünler gizlice değiştirilmiş. Ekiplerin yaptığı araştırmalar ve incelenen güvenlik kamerası kayıtlarına göre, bir kamyonun depoya uğradığı görüldü. Mühürlü olarak muhafaza edilen eşyaların, mühürlerinin söküldüğü ve eşyaların 2 kamyona yüklenip, mühürlerin yapıştırılmaya çalışıldığı belirlendi. Yine aynı şekilde ” kumaş kırpıntısı” olarak kayda alınan ürünlerin de bir tıra yüklendiği ortaya çıktı.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyon ile, İstanbul’daki bir depoya baskın yapıldı. Depoda bulunan ürünlerin hiç bir şekilde denetim ve kontrolden geçmediği anlaşılmış ve sağlığa zararlı oyuncak oldukları anlaşılmıştır. Bu oyuncakların adedi yaklaşık 15 bin ve aynı zamanda depoda kayda geçmeyen 6 bin 250 tane kol saati bulunmuştur. Olaya karışan ve adı geçen şüpheli kişiler göz altına alınarak, olay ile ilgili soruşturma ve detaylı araştırmanın devam ettiği bildirildi.

 

Evlenme Teklifine Hayır Diyen Kadını Bıçakladı!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu