Gündem

Sağanak Yağış Ve Kar Uyarısı Meteoroloji’den Geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli sağanak yağış ve kar uyarısı yaptı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yoğun yağış bekleniyor.

Sağanak Yağış Ve Kar Uyarısı Meteoroloji’den Geldi!

Meteoroloji’den yapılan son açıklamalara göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yoğun yağış beklendiği söylendi. Doğu Anadolu’da beklenen kar yağışı ile birlikte kar kalınlıkları Erzurum Palandöken’de 116, Erzurum Konaklı’da 92, Kars Sarıkamış’ta 75 ve Ardahan Yalnızçam’da ise 8 santimetre olarak belirtildi.

Önümüzdeki 3 gün boyunca ülkede görülecek ve hissedilecek hava sıcaklıkları ise şöyle;

Bu gece itibari ile Hakkari, Bitlis, Muş ile Batman’ın kuzeyi ile Siirt ve Şırnak’ın doğusunda etkisini gösterecek olan yoğun kar sabah saatleriyle birlikte etkisini artıracak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yoğun yağış bekleniyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde görülecek olan sağanak yağışlar, gece ile birlikte etkisini artıracak ve Diyarbakır, Şanlıurfa’nın doğusu, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illeri ve çevrelerinde kuvvetli hissedilecek.

Olumsuzluklara karşı dikkat!

Görülecek olan kuvvetli yağışlar sebebiyle Meteoroloji vatandaşları uyardı. Buzlanma ve don, ani sel ve su baskını, ulaşımda aksamalar ve çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar bekleniyor!

Akşamın ilk saatlerinde Ardahan’da görülen kar yağışı, gece ile birlikte Doğu Anadolu Bölgesi’nin geneline yayılacak. Yağışların Iğdır’da yağmur, zamanla karla karışık yağmur, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan ile Ağrı’da ise kar şeklinde olması öngörülüyor.

2019 Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman? Ramazan’ın İlk Ve Son Günü

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Bu hafta Güney Anadolu bölgesinde bol yağış var hava durumları takip Edip dışarıya cikalim

  2. Biri kenan doğulu ya söylesin yaz için klip çeksin bu böyle olmayacak güneşe hasret kaldık yav

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu