in

Sabah Ritüelleri İle Güne Stressiz Başlayın

Sabah ritüelleri
Sabah ritüelleri ile güne stressiz başlayın. Sabah saatleri güne başladığımız, yaşama adapte olduğumuz çok önemli saatlerdir. Sabaha nasıl başlarsak gün boyu o enerji bizi takip eder. Bu sebeplerden ötürü, güne iyi uyanarak başlamak, kafayı toparlayabilmek sanıldığından daha önemlidir. Sabahlar yaşadığımız günlerin kalitesini belirlemede, günler ise hayatımızın gidişatında belirgin rol oynar. Sabaha güzel başlamak, güne hazırlanmak ve bu şekilde huzurlu ve mutlu olabilmek bizim elimizde. Hedeflerimize doğru giden yolda, açık bir zihin ve iç huzuru ile yürüyebilmek için sizlerle bazı sabah ritüelleri paylaşacağım. Keyifli okumalar. 

SABAH RİTÜELLERİ İLE GÜNE STRESSİZ BAŞLAYIN

  •  MEDİTASYON YAPMAK

Meditasyonun ne kadar önemli olduğu gün geçtikçe herkesin aklına yerleşiyor. Eğer hala meditasyon yapmayı denemediyseniz, bu yazı başlamanız için bir etken olsun. Sabahın ilk saatleri güne adapte olabilmek için önemlidir. Sabah uyanır uyanmaz 15 dakikanızı meditasyona ayırabilirsiniz. Meditasyon kafanızı boşaltmanıza, ana odaklanmanıza yardımcı olarak sizi sakinleştirir ve stresten uzak tutar. Bu sayede gün içinde daha tahammüllü ve rahat olursunuz.

  • HAFİF SPOR YAPMAK

Sabahın ilk yarım saatlik dilimi içinde spor yapmak vücudunuzdaki hormonların dengelenmesine yardımcı olarak sizi zinde tutar. Kalkar kalkmaz yapacağınız hafif egzersizler veya kısa yürüyüşler kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Bunu bir ritüel haline getirirseniz, hayatınız kolaylaşır.

  • AYNADA KENDİNİZE BAKMAK

Sabah telaşla uyandınız ve acilen hazırlanarak evden çıkmaya çalışıyorsunuz. Aynaya ise sadece kıyafetleriniz düzgün mü diye bakıyorsunuz. Aslında bu çok yanlış bir alışkanlık. Yüzümüz benlik duygumuzu beynimize yansıtan bir görüntüdür. Bu yüzden kalkınca kendinize bakmanız ve gülümsemeniz kendinizi daha iyi hissederek güne pozitif başlamanızı sağlar.

  • HEDEFLER BELİRLEMEK

Çoğu kişi sabah kalktığında kendisini bir boşlukta sallanır gibi hisseder ve hayata karşı düşük bir motivasyonla güne uyanır. Bundan kurtulmanın en güzel yolu kendinize hayattaki planlarınızı ve hedeflerinizi hatırlatmaktır. İsterseniz bunu yazarak da yapabilirsiniz. Her sabah hedeflerinizi okumak size bir amaç verecektir. Bu çok etkili bir yöntemdir.

  • GÜNÜ PLANLAYIN

Günü planlamak size bir hedef verir. Daha planlı hareket ederseniz, daha güvende hissedersiniz. Uyandığınızda kendinize biraz zaman ayırarak, gün içinde yapmak istediklerinize odaklanın ve bir liste çıkarın. Böylelikle bir amacınız olur ve etrafta anlamsızca dolaşmaktan kurtulursunuz.
Sabah ritüelleri yazımdan sonra dilerseniz huzurlu ve mutlu bir hayat için yaşam ritüelleri yazıma göz atabilirsiniz.

6 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayşegül Atik hayatını kaybetti

Ayşegül Atik Hayatını Kaybetti

Yurt dışından ürün getirirken

Yurt Dışından Ürün Getirirken Vergi Ödemek Gerekir Mi?