Hayata DairRüya Tabirleri

Rüyada Yangın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yangın görmek genellikle aniden gelen bir haber şeklinde yorumlanır.  Rüyada ateş türevi şeyler görmek hem iyiye hem de kötüye yorumlanmıştır. Bu rüya birçok farklı yorum içerir. Bu rüyanın tabiri görülme şekline göre de değişiklik göstermektedir.

Rüyada Yangın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ateş görmek;

Ateş veya yangın ilk bakışta kötülük alameti gibi gelebilir. Ancak rüyada ateş görmek başı kötü olan bir işin zamanla düzeleceği olarak da yorumlanabilir. Bir başka yoruma göre de aniden gelen ve şaşırtan bir habere işaret eder. Aslına bakarsak rüyada ateş görmek rüya sahibi için ilahi bir uyarıdır. .

Rüyada ateş gören kişi;

Eğer rüyayı gören kimse iyi biri ise, alınacak olan iyi habere bolluk ve berekete işarettir. Ancak kötü bir kimse ise, yapmış olduğu bir kötülükten dolayı pişmanlık yaşayacağı anlamına gelir. Bu kötülüğü o kişiye ömür boyunca vicdan azabı yaşatacaktır. Bunun yanında rüyada ateş görmek, kişinin ruh halini de yansıtır.  Rüyasında ateş gören kişinin duygu, düşünce ve davranışlarında değişiklikler meydana gelir. Rüyada görülen ateşin sembolik anlamı hayatındaki ani değişimler, hayatı hızlı yaşamak gibi durumlardır.

Rüyada alev görmek; 

Rüyada alev görmek, beklenmedik gelişmelere işaret eder. Küçük bir sermayeyle giriştiğiniz işin bir anda büyümesi şeklinde yorumlanır. Hiç tahmin edilmeyen bir haberle karşılaşmak ve çok şaşırmak anlamındadır. Diğer bir yandan çok çaba gösterilse dahi sonuç vermeyen bir işin sonucunun sabredilirse güzel olacağının anlamına da gelir.

Rüyada ateş yakmak;

 Rüyasında ateş yaktığını gören kişi bu rüya iyi olarak yorumlanır. Hem özel hem de iş hayatında istediği şeyleri elde edeceğine ve sağlam temeller atacağı şeklinde anlamlandırabiliriz. İş ve özel hayatınızda atacağınız bu temeller oldukça uzun ömürlü olacaktır.

Rüyada ateş söndürmek;

Rüya sahibinin bir tartışmaya müdahale edeceği söz konusudur. Bu dallanıp budaklanan tartışmaya daha başından müdahale edecek ve çözülmesine yardımcı olacaktır.

Rüyada harlı ateş, alev topu görmek;

Zenginliğe işaret eder, hatta sonu gelmeyecek kadar mal mülk şeklinde yorumlanır. Rüyasında alev topu gören kişiye büyük bir miras kalacak şeklinde ifade edilir. İstediğinden çok daha fazla mal ve mülk elde edeceğini söyleyebiliriz. Öte yandan rüyasında harlı alev gören kimse, iş hayatında uzun süredir çektiği sıkıntıları aşar. Maddi sıkıntı çekiyorsa, bu sıkıntılarından kurtulacak şeklinde yorumlayabiliriz.

Rüyada yangın görmek;

Rüya sahibinin bir işe girerken destek alacağı anlamına gelir. Girdiği bu işte oldukça güzel sonuçlar elde edeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada ateşe girmek, ateş üstünde yürümek;

Rüya sahibinin rakiplerine karşı büyük bir zafer kazanacağına işaret eder.

Rüyada evin yanması; 

Rüyasında evinin yandığını görmek sıkıntı yaşayacağı bazı olaylar olarak yorumlanır. Ancak bir süre sonra eskisinden daha güçlü olarak dönüş yapacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada ateşten yanmak;

Bir sıkıntı yaşayan ve bunu önemsemeyen rüya sahibinin yatağa düşmesi olarak yorumlanır. Hatta bir operasyon geçirmesine işaret eder. Başka bir yoruma göre rüya sahibinin davranışlarından rahatsız olan yakınlarının ondan uzaklaşması olarak yorumlanır. Yalnız kalacağı anlamına gelir.

Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir?

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu