Hayata Dair

Ruh Eşi Kimdir?

Ruh eşi kimdir? Ruh ikizi kimdir? Bu iki kavram birbirinden farklı ancak çok fazla karıştırılan bir konudur. O yüzden bu yazımda ruh eşi kimdir öncelikle onu inceleyeceğiz.

Ruh Eşi Kimdir? Onu Nasıl Tanırız?

Ruh eşi dediğiniz kişi ile aranızda aşk bağı vardır. Ruh eşimiz hayatımızda bizi bir şekilde değiştirir. Bize bir yaşam dersi vermeye gelir yani kadersel bir dönüm noktası yaşanması gerekiyor.
Onu ilk gördüğünüzde sanki daha önce tanıyormuşsunuz gibi hissedersiniz.
Onda olan bir şey başka hiç kimsede kesinlikle yoktur ve bunu açıklayamazsınız.
Diyelim ki çok kıskançsınız fakat onunla daha dingin olmayı öğrenirsiniz. Belki çok materyalist bir insansınız fakat ruh eşiniz hayatınıza girince maddi değerler önemini yitirmeye başlar.
Onunla ilgili olan şeyleri telepatik bağlarlar ile bilebilirsiniz. Örneğin; hasta olur fakat size söylemese de siz bunu bir şekilde bilirsiniz, hissedersiniz. Sizi aramadan önce arayacağını hissedersiniz.

Ruh Eşim Evleneceğim Kişi mi?

Ruh eşinizle evlenmeniz şart değil, onunla evlenmeyebilirsiniz fakat hissettikleriniz ruh eşiniz olduğu gerçeğini değiştirmez.
Sizin için en güzeli/yakışıklısı, en seksi olanı, en tatlısı odur.
Onunla tanıştığınız an değişik bir his yaşarsınız. Bu adamla benim yollarım bir şekilde kesişecek, bir şey yaşayacağım diye içsel bir sezgi vardır.
Belki o adamı 5-6 ay bile görmezsiniz, haber almazsınız ama hep içinizde bir yerde o his vardır ve eninde sonunda bir şekilde hayatınıza girer.
Ruh eşi özel bir anlaşmadır yani bizlerden önce ruhlarımız zaten tanıştığı için o kişiyi ilk gördüğünüz an bunu anlarsınız.
Onunla ilk tokalaştığınız zaman, ilk göz göze geldiğinizde enerjisel olarak hissedersiniz.
Ruh eşiniz 3-4 ay sonra ortaya çıkmaz bu his, o ilk anda vardır.

Ruh Eşimizi Anlamanın Yolu

Bazen kendinize ve yaptıklarınıza anlam veremezsiniz. Örneğin; ”bana şunu şunu yaptı/yapmadı ama ben hala onu istiyorum ve onu düşünüyorum” dersiniz.
Ondan belki de vazgeçmeniz gerekir; ailesi yüzünden, maddi olarak ya da davranışsal olarak fakat bir türlü vazgeçemezsiniz. İç sesiniz onunla devam etmeniz gerektiğini söyler. Kadersel bir plan vardır ve siz her şeye rağmen onu istersiniz.
Diyelim çok kötü ilişkiler yaşadınız ve 30 yaşından sonra karşınıza ruh eşiniz çıktı, onun değerini daha iyi anlıyorsunuz. Yaşadığınız kötü ilişkiler ve deneyimler ruh eşinizin varlığını anlamlı ve değerli kılıyor.
Onunla olan ilişkinizde çıkar yoktur, yolunuza menfaat olmadan devam edersiniz.
O size dünyayı çok başka gösterir.

Bir sonraki yazımda da ” Ruh İkizi” kavramını anlatacağım.

      Mutlu Bir İlişkinin Sırrı Nedir?

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. “”Ruh eşi özel bir anlaşmadır, yani bizlerden önce ruhlarımız zaten tanıştığı için o kişiyi ilk gördüğünüz an bunu anlarsınız.””

    Şu kısım epey etkileyiciydi.. Biz şimdiye kadar kendisiyle hiç tanışamamışız demek ki..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu