in

Robin Williams Kimdir? Hakkındaki Her Şey Bu Haberimizde

robin williams kimdir

Robin Williams ünlü komedyen ve muhteşem oyuncu. Bir döneme damga vuran aktörlerinden. Hayatı hakkında bilmediğiniz her şey bu haberimizde.

Robin Williams Kimdir?

Enerjik, hayat dolu, muhteşem performansıyla her zaman göz önünde olan, bir dönemin en büyük ve ünlü aktörlerinden Robin Williams, özellikle ‘Good Will Hunting’ ve ‘Dead Poets Society’ filmleriyle birlikte kariyerinin zirvesine ulaşmıştır.

Ünlü aktör ve komedyen Robin Williams, Chicago, Illinois’de 21 Temmuz 1951’de doğdu. Önceleri doğaçlama yeteneğini stand-up performanslarıyla değerlendiren ünlü komedyen, kısa bir süre içinde parladı ve ilk televizyon şovları olan Mork ve Mindy’i çıkardı.

Akademi Ödülü

Robin Williams hem komik hem de dramatik onlarca filme imza atmış bir aktör olmanın yanı sıra, oynadığı filmlerden onlarca oyunculuk ödülü kazanmıştır. Özellikle “Good Will Hunting” filmiyle ortaya koyduğu muhteşem oyunculukla dünyanın en saygın ödüllerinden biri olan Akademi Ödülünü kazanmıştır.

Ünlü oyuncu 21 Temmuz 1951 yılında Chicago, Illinois’de doğdu. Sonunda Amerika’nın en eğlenceli sanatçılarından biri haline gelen Williams, New York’taki Juilliard Okulu’na kaydolmadan önce Claremont Koleji ve Marin Koleji’ne katıldı.

Stand up başarılarının ardından sayısız filme imza atan Williams, dizi süreçlerini devam ederken aynı zamanda 1987 yılında “Good Morning Wietnam” filmi ile tarihe altın harflerle adını yazdırmıştır. Film oldukça geniş yankı uyandırmasının yanı sıra ünlü oyuncuya Oscar Adaylığı başarısını getirdi.

robin williams kimdir

Uyuşturucu ve Alkol

Ünlü oyuncu kısa zamanda büyük başarılara imza atmıştı ve hayatı bir anda değişmişti. Elbette bu hayatın getirileri kadar götürüleri de vardı. Genç yaşında kazandığı bu şöhret ona fazla gelmişti ve stresle baş edebilme bahanesiyle uyuşturucu ve alkole başlamıştı. Bu süreç ne yazık ki 20 yıla yakın sürdü ve Williams bununla uzun süre mücadele etti. Tüm bunların yanı sıra aktris Valerie Velardi evlendi ve sorunlu bir evlilik yaşadı. 1988 yılında yaşadığı bu zorlu evlilik sürecine son verdi ve eşiyle ayrıldılar.

Ölümü

11 Ağustos 2014 yılında 63 yaşındayken California’daki evinde ölü bulundu. Menajeri “uzun zamandır depresyon ile mücadale eden ünlü oyuncu ne yazık ki verdiği savaşı kaybetti. Bu ani ve trajik bir kayıptır.”

Ünlü Oyuncunun Bazı Filmleri

Good Will Hunting (1997) | IMDb Puanı: 8,2

Dead Poets Society (1989) | IMDb Puanı: 8,0

Awakenings (1990) | IMDb Puanı: 7,7

The Fisher King (1991) | IMDb Puanı: 7,6

Insomnia (2002) | IMDb Puanı: 7,2

Good Morning Vietnam (1987) | IMDb Puanı: 7,2

Mrs. Doubtfire (1993) | IMDb Puanı: 6,9

Jumanji (1995) | IMDb Puanı: 6,8

Patch Adams (1998) | IMDb Puanı: 6,6

Hook (1991) | IMDb Puanı: 6,6

Shakira Kimdir? Şarkıları ve Şarkı Sözleri İçin Tıkla

6 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

dinozor fosili bulundu

Bilinen En Eski Dev Dinozor Fosili Bulundu – Bilinen En Büyük Dinozor

Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi: Çocukluğumuza Dönüş