in

Robin Sharma Kimdir?

Robin Sharma Kimdir

Robin Sharma kimdir? Robin Sharma, 18 Mart 1965 yılında Kanada’da doğmuştur. Hint kökenlidir. Kişisel gelişim ve liderlik uzmanı aynı zamanda yazardır.

ROBİN SHARMA KİMDİR?

Annesi ile babası India bölgesinin yerlisidir. Sharma, Kanada’nın doğu kıyısında büyümüştür. Nova Scotia’nın başkenti Halifax’daki Dalhousie Law okulundan mezundur. Hukuk eğitimi almıştır. Liderlik, performans ve kişisel gelişim konularında uzmandır. “Sharma Uluslararası Liderlik” şirketinin yöneticisidir. Yazar, grubuyla beraber bu şirkette, 10 yıldır büyük firmalara başkanlık, yöneticilik ve eğitim alanlarında hizmet vermektedir. Sıkı takipçileri arasında ünlü sanatçılar, kraliyet aileleri, sporcular ve pop yıldızları bulunmaktadır. Microsoft gibi büyük şirketlere danışmanlık, Bill Gates gibi iş adamlarına yaşam koçluğu yapmaktadır. Yazarın 13 adet kitabı vardır. Bu kitaplar 60 ülkede 70 dilde yayınlanmıştır.

3 MİLYONDAN FAZLA SATAN, BİR ÇOK İNSANA İLHAM VEREN KİTAP: FERRARİ’SİNİ SATAN BİLGE.

KONUSU:

Julian Mantle, kariyerinde oldukça başarılı, zengin, ünlü bir avukattır. Ancak içinde derin bir boşluk vardır. O boşluğu doldurmak adına çıktığı yolculuğu anlatıyor bu eşsiz kitap. Hayat yolumuzda, neyin önemli olduğu ile ilgili insana kendini sorgulatıyor. Gurur duyulacak bir hayat sürmek nasıl mümkün olabilir sorusunun cevabını veriyor. İnsanların iç huzura, gerçek mutluluğa ulaşmalarını sağlayacak çözümler öneriyor.

GERÇEKTEN FERRARİSİ VARDI VE SATTI MI?

Robin Sharma’nın en çok beğenilen ve yankı uyandıran kitabı “Ferrari’sini Satan Bilge” olduğu için herkesin aklında şu soru var. “Gerçekten Ferrarisi vardı ve sattı mı?” Verdiği röportajlardan birinde bu soruya cevap verdi. Ferrarisinin olmadığını, sadece kitabı için etkileyici bir başlık bulma konusunda yetenekli olduğunu söyledi. Başta bu kitap olmak üzere diğer kitaplarının da asıl konusu, insanların içlerine bakmalarının önemi. Daha mutlu, iyi ve başarılı bir hayat sürebilmek için neler yapılabileceği konusuna açıklık getiriyor kitaplarında Robin Sharma.

ROBİN SHARMA ESERLERİ

2 NİSAN 1999- Ferrari’sini Satan Bilge

2000- Ferrari’sini Satan Bilge’den Liderlik Bilgeliği

2001- Ferrari’sini Satan Bige’den Aile Bilgeliği

2002-Ermiş, Sörfçü ve Patron

2004-Ferrari’sini Satan Bilge ile Kaderini Keşfet

2005-Mega Yaşam!: 30 Günde Mükemmel Hayat (2005)

2007-Ferrari’sini Satan Bilgeden Gününüzü Aydınlatacak Sözler

2008- Mükemmellik Rehberi

2008-Mükemmellik Rehberi 2

2010-Ünvansız Lider

2011-Ferrari’sini Satan Bilge’nin Gizli Mektupları

2013-Ferrari’sini Satan Bilge’den Hayat Dersleri: Sen Ölürsen Kim Ağlar

2015-Ustalık Klavuzu

ROBIN SHARMA’NIN SÖZLERİ

“Bir kişiyi affetmediğinizde o kişiyi adeta sırtınızda kendinizle birlikte taşıyor gibi olursunuz, ki bu ağır bir yüktür. Ancak o kişiyi affettiğinizde onu sırtınızdan atar ve hayatınıza rahatça devam edebilirsiniz. Artık sizi aşağı çekemez. Çok daha özgür”  Robin Sharma

“Dizginlenmemiş bir coşku ile yaşamanın önemini hiçbir zaman unutma. Tüm canlı varlıklardaki özel güzellikleri görmeyi ihmal etme. Bugün ve şu an bize verilmiş bir hediyedir. Amaçlarına odaklanmaya devam et. Evren geri kalan her şeyi halledecektir.” Robin Sharma

Robin Sharma kimdir? yazımdan sonra ünlü yönetmen Stanley Kubrick ile ilgili bilgiler için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.

Ünlü Yönetmen Stanley Kubrick Kimdir?

7 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Normalleşme için erken mi

Normalleşme İçin Erken Mi?

yurtdışına uçuşlar başlıyor

Yurtdışına Uçuşlar Başlıyor! 40 Ülkeye Uçuşlar Bu Ay Başlıyor