Gündem

Ricky Martin Eşcinsel Mi?

Porto Rico’lu müzisyen genellikle Latin Pop müziğinin kralı olarak adını duyurmayı başarmıştır. Kendisinin hem ABD hem de İspanyol vatandaşlığı bulunmaktadır. Latin Popunun kralı Ricky Martin, 12 yaşında Menudo adı verilen bir çocuk grubu ile sanat hayatına başladı. Menudo grubundan ayrıldıktan sonra Martin, 1990 yılına kadar 5 farklı solo albüm çıkardı. Ricky Martin’in solo kariyerinin başladığı yıl olan 1991’den bu yana 70 milyon kopya satılmıştır. Bu rekor da Ricky Martin’i en çok satan latin müzisyen yapıyor. Öte yandan Martin, birçok TV dizisi ve sinema filminde de rol almıştır. Örneğin Ricky Martin’in rol aldığı yapımlardan biri de General Hospital’dır. Ricky Martin, bu dizide Porto Rico’lu bir müzisyeni canlandırmıştır.

Ricky Martin: İlk İngilizce Albüm

Birçok İspanyolca albüm çıkardıktan sonra Ricky Martin, 1999 yılının başında düzenlenen 41. Grammy Müzik Ödüllerinde The Cup of Life’ı söyleyerek Latin müziğini dünyaya tanıtmayı başarmıştır. Üstelik daha sonraları yayınladığı Livin’ La Vida Loca isimli şarkısı Ricky Martin’in daha da ünlü olmasını sağlamıştır. Ricky Martin’in kendiyle aynı ismi taşıyan ilk İngilizce albümü, 15 milyondan fazla satarak şarkıcının o zamana kadar en çok satılan albümü olmayı başarmıştır.

Ricky Martin ve Maneviyat

Ricky Martin, koyu bir Katolik olarak yetiştirildi fakat başta Budizm olmak üzere birçok dini görüşe karşı olan açık görüşlülüğü ile dikkat çekiyor. Martin, kişinin belli bir dini görüşe sıkı sıkıya bağlı olmasının kişinin bazı kişisel yönlerini kısıtlayacağını belirtiyor. Öte yandan Ricky Martin’in 1997’de yaptığı Tayland gezisinden sonra yogaya başladığı da biliniyor.  Ricky Martin’in artistik yetenekleri ve köklerinin ispanyaya dayanması sayesinde İspanyol vatandaşlığı almayı başardı. 2018 yılında tamamen ABD’nin California eyaletine yerleşerek burada yaşamını sürdürmeye başladı.

Özel Hayatı

Ricky Martin’in Meksikalı TV sunucusu Rebecca de Alba ile 14 yıldan daha uzun bir süredir aşk yaşadığı biliniyor. Martin, 2008 yılında Matteo ve Valentino adlı iki çocuğun babası olmuştur. Livin’ La Vida Loca şarkısının getirdiği başarı sonrasında Ricky Martin’in özel hayatı daha çok ilgi odağı olmuş ve kendisinin eşcinsel olduğu yönünde söylentiler de dolanmaya başlamıştır. 29 Mart 2010’da kendi resmi web sayfasından da eşcinsel olduğunu teyit etmiştir.

Micheal Jackson Hakkında Hiç Bilinmeyenler

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Benımde kızım var yargılamaktan korkarım hayat onun herkes gibi.. Sesi güçlü ama müzik olarak bence cok düşüste önceden cok dinlerdim, sahsen artık aklıma gelmıyo..

  2. Tercihini bence açıklamasına bile gerek yoktu ben bunu yapmanın bile o insanlara eziyet olduğunu düşünüyorum yaptığın bir tercihi insanlara açıklamaya ihtiyaç duymak kime ne ki niye açıklıyoruz? kim nasıl mutlu ise öyle yaşasın, beni yaptığı iş ilgilendirir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu