in

Resim Eğitimi – WorkShop

2 Aralık 2017 Ressam Abdurrahman Sevinç’in yönettiği Resim Workshop çalışmamız hakkında bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Resim Workshop Çalışmamızın İçeriği:

Resim sanatları, kullanılan malzemeye, edinilen konuya, çizim metotlarına, kullanılan tuval yâda nesneye göre farklılıklar gösterebilir.
Ve kullandığımız bu ürünlerin zamanla farklı noktalarını keşfetmemiz ,bizi sadece iyi bir ressam yapmıyor ,bu alanda bir usta haline getiriyor çünkü , malzemeye hakim olabilmek çıkacak sonucu etkileme anlamında çok önemli bir yere sahip.
Biz atölye çalışmamızda teknik anlamda bilgilendirmeden daha ziyade, bu işe gönül veren yada bir şekilde hayatını bununla idam ettiren birinin bulunduğu lokasyondaki evrilme sürecini izah etmeye çalışıyoruz. Sanat, sadece üretmekten ibaret bir tavır değildir. Üretme kısmı bu işin önemli bir yerini kaplıyor illaki ama üretilecek olan ürünün fikirsel altyapısı hale hazırda ki zamana ayak uydurabilmesi ve hatta sadece kendi zamanı değil kendisinden sonraya da gerek mesaj, gerekse devam edebilir niteliğe sahip bir fikri iletecek potansiyel, bu konuda çok daha önemli bir yer ediniyor
Resim kendi içerisinde bir çok alana sahip, mesela bir ressam bunlardan sadece tek birine de yönelebilir, hepsini birden de yapabilir. Esas olan konu sanatçının anlatmak istediği şeyi hangi alanda daha net bir şekilde izleyiciye sunabileceğine karar vermesidir.
– Portre dalı, herhangi bir kimsenin omzu ve baş bitimine kadar olan kısmın çizimidir. Karakalem ve renkli portreler olabilir.
– Natürmort, elma, çekiç, alet gibi cansız nesnelerin resmedilmesidir.

– Figür, insan, hayvan gibi canlıların bir arada veya ayrı ayrı resmedilmesi türüdür. Bu türü portre türünden ayıran en büyük özellik bedenin tümünün resmedilmesidir.

– Enteriyör, mimari resim türüdür. Bina içi dışı resimlerini konu edinir.

– Jang, diğer bir ismiyle genre günlük hayatı anlatan resimlerdir. Jang denince akla, simitçi, martılar, deniz ve etrafta dolaşan insanların bulunduğu resimler gelir.

– Peyzaj, Manzarayı konu edinen resim türüdür. Kır, tabiat gibi resimler peyzaj dalının ürünleridir.

Bizler atölye çalışmamızda hayatında bu gibi konulara çok dokunabilme fırsatı olmamış kalabalığa ulaşmak istedik ve bunu bir fırsat olarak takipçilerimize sunmayı hedefledik

Hayatınızın mutlaka bir yerine sanatı sıkıştırmayı unutmayın.

Abdurrahman Sevinç

Türk İşaret Dili Etkinlikleri

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Written by Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen.
Sevgiler, Atmin.

Daha Yeşil Bir Türkiye İçin Shall we? Fidan Kampanyası

Yaratıcı Düşünme – WorkShop