WorkShop

Resim Eğitimi – WorkShop

Resim Eğitimi – WorkShop çalışmalarımız hakkında Ressam Abdurrahman Sevinç’in yönettiği

Resim Workshop Çalışmamızın İçeriği:

Resim sanatları, kullanılan malzemeye, edinilen konuya, çizim metotlarına, kullanılan tuval ya da nesneye göre farklılıklar gösterebilir. Kullandığımız bu ürünlerin zamanla farklı noktalarını keşfetmemiz bizi sadece iyi bir ressam yapmıyor, bu alanda bir usta haline getiriyor çünkü, malzemeye hakim olabilmek çıkacak sonucu etkileme anlamında çok önemli bir yere sahip.

Çalışmalar Hakkında

Biz atölye çalışmamızda teknik anlamda bilgilendirmeden daha ziyade, bu işe gönül veren yada bir şekilde hayatını bununla idam ettiren birinin bulunduğu lokasyondaki evrilme sürecini izah etmeye çalışıyoruz. Sanat, sadece üretmekten ibaret bir tavır değildir. Üretme kısmı bu işin önemli bir yerini kaplıyor illaki ama üretilecek olan ürünün fikirsel altyapısı hale hazırda ki zamana ayak uydurabilmesi ve hatta sadece kendi zamanı değil kendisinden sonraya da gerek mesaj, gerekse devam edebilir niteliğe sahip bir fikri iletecek potansiyel, bu konuda çok daha önemli bir yer ediniyor
Resim kendi içerisinde bir çok alana sahip, mesela bir ressam bunlardan sadece tek birine de yönelebilir, hepsini birden de yapabilir. Esas olan konu sanatçının anlatmak istediği şeyi hangi alanda daha net bir şekilde izleyiciye sunabileceğine karar vermesidir.
– Portre dalı, herhangi bir kimsenin omzu ve baş bitimine kadar olan kısmın çizimidir. Karakalem ve renkli portreler olabilir.
– Natürmort, elma, çekiç, alet gibi cansız nesnelerin resmedilmesidir.

– Figür, insan, hayvan gibi canlıların bir arada veya ayrı ayrı resmedilmesi türüdür. Bu türü portre türünden ayıran en büyük özellik bedenin tümünün resmedilmesidir.

– Enteriyör, mimari resim türüdür. Bina içi dışı resimlerini konu edinir.

– Jang, diğer bir ismiyle genre günlük hayatı anlatan resimlerdir. Jang denince akla, simitçi, martılar, deniz ve etrafta dolaşan insanların bulunduğu resimler gelir.

– Peyzaj, Manzarayı konu edinen resim türüdür. Kır, tabiat gibi resimler peyzaj dalının ürünleridir.

Bizler atölye çalışmamızda hayatında bu gibi konulara çok dokunabilme fırsatı olmamış kalabalığa ulaşmak istedik ve bunu bir fırsat olarak takipçilerimize sunmayı hedefledik

Hayatınızın mutlaka bir yerine sanatı sıkıştırmayı unutmayın.

Abdurrahman Sevinç

Türk İşaret Dili Etkinlikleri

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Verilen bilgiler için çok teşekkür ederim.Bence resme ilgili olan birçok kişiye yararlı olmuştur :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu