Hayata Dair

Rengarenk Dekorasyon Fikirleri

Rengarenk dekorasyon fikirleri ile sizlerleyiz. Ne demiş Pablo Picasso; “Renkler de yazılar gibi ruhun ve duyguların değişikliklerini takip ederler.” O zaman neden yaşam alanımız, kendimizi yalın ve en özgür hissettiğimiz yerde, yani evimizde renkleri kullanmayalım? Evinize renk katmak aynı zamanda hayatınıza da renk katmanıza yardımcı olacak.

Birbirinden canlı, rengarenk dekorasyon fikirleri ile hayatınıza da renk katmaya ne dersiniz? Hadi yazımıza ve birbirinden güzel dekorasyon fikirlerine hep birlikte göz atalım.

Dışavurumcu

Yaşam alanınızda kullanacağınız renklerin önemi büyük. Örneğin; hardal sarı, mor, bebek mavisi gibi renklerle dekore edilmiş bir evde, kişiliğinizi ortaya koymuşsunuzdur. Yani bu ne demek? Renk seçiminde ne kadar ögzürseniz o kadar dışavurumcu ve güçlü bir etki yaratmış olursunuz. Bırakın kişiliğiniz ve ruhunuz sizi yönlendirsin.

dekorasyon fikirleri

Ruh halin sana yön versin

ruh halinize göre sürekli değişebilen bir dekorasyonunuz olsun istemez miydiniz? Farklı renk ve desenlerden oluşan dekorasyon objeleri ve eşyalarla, ruh halinize uygun dekor yapmanız çok basit! Bu farklı renk ve desenleri bir araya getirirken dikkat etmeniz en önemli detay renk çeşitliliğinin 5’ten fazla olmaması. Renkleri eşyalarınızda kullanıp, tavan ve taban renklerini nötr bir tonda seçmenizi de tavsiye ederiz.

dekorasyon fikirleri

Klişe: Zıt renklerin uyumu

Evet klişe gelecektir fakat ev dekorasyonunuzda kullandığınız zıt renkler yaşam alanınızı diğerlerinden farklı kılacak en önemli dekorasyon fikirlerinden biri. Evinizde, ofisinizde ya da akla gelebilecek diğer yaşam alanlarında zıt renkleri kullanacaksanız sizlere önerimiz, bu renkleri eklektik objelerle kombinlemeniz. Bu sayede Pinterest’te imrenerek baktığınız o fotoğraflardaki alana sahip olmanız çok kolay olacak!

dekorasyon fikirleri

Şekerleme aşkına!

Yaşam alanınıza tat katmaya ne dersiniz? Birbirinden tatlı renk tonlarını tercih ederek bunu yapabilmeniz mümkün! Şeker pembeden tutun da maviye, sarıya, turuncuya bu renkleri dekorasyonunuzda kullanarak, enerjisi ve aurası yüksek alanlara sahip olabilirsiniz. Bu renkleri birbirleriyle kombinlerken ana renklerinizin açık tonlarda olmasına özen göstermeniz gerektiğini de unutmayın.

dekorasyon fikirleri

Doğa sana yön versin

“Renk terapisinin çiçeklerden başladığına inanıyorum. Benim evimden ve sofralarımdan haftalık olarak yenilediğim çeşit çeşit çiçek buketleri hiç eksik olmaz.” diyen tanınmış moda tasarımcısı Rosita Missoni’ye kulak verin. zamansızlıktan dolayı doğaya gidemiyorsanız, doğayı yaşam alanınıza uydurun. Cıvıl cıvıl ve rengarenk çiçekler bırakın size pozitif enerji aşılamaya devam etsin!

dekorasyon fikirleri

Yaz Sofraları İçin Dekorasyon Önerileri

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu