Gündem

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? İşte Son Karar

Son günlerde en çok aratılan sorulardan biri ” Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? ” netlik kazandı. Açıklanan kararla tatilin 9 gün olmasına karar verildi.

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? İşte Son Karar

Cumhurbaşkanlığı, binlerce vatandaşın sabırsızlıkla beklediği güzel haberi verdi. Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı.

Ramazan Bayramı tatili, Cumhurbaşkanlığı tarafından 9 güne çıkarıldı. Bayram tatilinde kamu çalışanları 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün idari izinli sayılırken, 7 Haziran 2019 Cuma günü ise bu idari izin tam gün geçerli olacak.

Bu karara göre Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran Pazartesi günü 13.00’den itibaren, 6 Haziran Perşembe gününe kadar devam edecek.

Ramazan ne zaman başlıyor? 2019 Ramazan imsak vakitleri hakkında tüm detaylı bilgi bu haberimizde.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Ramazan Bayramı tatili, 3 Haziran Pazartesi günü saat 13.00’te başlayacak ve 6 Haziran Perşembe günü sona erecektir.

Hizmetlerin aksatılmaması için…

Kurum yöneticilerince gerekli tedbirlerin alınması, hizmetlerin aksatılmaması ve zorunlu hizmetlerin yürütebilinmesi adına asgari seviyede personel bulundurulması şartıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran Pazartesi günü yarım gün olmak üzere, 7 Haziran Cuma günü ise tam gün idari izinli sayılmaları Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.

2019 Ramazan Bayramı Arefe Günü ne zamana denk geliyor?

2019 Ramazan Bayramı arefe günü 3 Haziran 2019 Pazartesi gününe denk geliyor. Bazı iş yerlerinde Arefe Günü yarım gün tatil edilirken, bazı iş yerlerinde ise tam gün tatil veriliyor.

Ramazan hangi gün başlıyor ve Ramazan’ın son günü ne zaman?

Ramazan’ın 1. günü 5 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Yaklaşık 1 ay sürecek olan Ramazan, 4 Haziran 2019 Salı gününü son bulacak.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Yarım gün tatil nedir ya
    Öğlene kadar okula git sonra yola çık.
    Zaten ailelerimiz uzakta 1 gün yolda geçiyor. 1 gün de dön 7 gün kaldı bana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu