Müzik - Festival

Queen Hakkında Bilinmeyenler

70’lerde bir rock grubu olarak İngiltere’de kurulan Queen, yaklaşık 10 yıl içerisinde büyük bir hayran kitlesi kazandı ve dünyanın en büyük rock gruplarından biri oluverdi. 2001 yılında ise Queen, Rock and Roll Hall of Fame denilen özel bir listeye girmeyi başardı. Grup hakkındaki daha detaylı bilgilere yazımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Queen Üyelerinin Eğitim Seviyesi Yüksektir

Kişiler, rock yıldızlarının hayatlarını müziğe adadığını ve eğitim hayatlarında pek varlık gösteremediklerine düşünür. Söz konusu olan Queen olduğunda bu durum koca bir yanılgıdan ibarettir. Freedie Mercury haricindeki tüm grup üyelerinin yüksek lisans mezunu olduğu biliniyor. Görüldüğü üzere grubun neredeyse tamamı eğitimli ve oldukça zekidir.

Queen İsmini Freedie Mercury Bulmuştur

Freedie Mercury, erkeklerden oluşan bir rock grubunu Queen olarak adlandırmanın kişilerin kaşlarını yukarı kaldırmasına ve eşcinsel ön yargısına neden olacağını biliyordu. Freedie, bu ismin gerçekten güçlü, görkemli ve müzik dünyasında ses getirecek bir isim olduğunu düşünüyordu ve gerçekten öyle de oldu.

Queen Grubunun I Want it All Şarkısı Brain’in Karısından Esinlenildi

Türkçe karşılığı “Hepsini İstiyorum” olan I want it all şarkısının esin kaynağı Brain May’in karısı Anita Dobson olarak biliniyor. Üstelik Brain May’in yaptığı açıklamalara göre karısı “İstiyorum, hepsini istiyorum” dediğinde Brain May’in I want it all şarkısını yazmak aklına gelmiş.

Freedie Mercury’nin Asıl İsmi Farrokh Bulsara’dır

Freedie Mercury doğduğundaki asıl ismi Farrokh Bulsara idi. Çünkü Freedie, Hindistan’ın Gujarat bölgesinden İngiltere’ye göç eden bir aileye mensuptu. Daha sonraları yatılı okulda okurken Freedie Mercury ismini aldı. Üstelik Freedie Mercury, pasaportunda da Fredrik Mercury ismini uzun süre boyunca kullanmıştır.

Çubuksuz Mikrofonun Kazara İcadı

Grubun ilk günlerinde verdiği konserlerden birinde Freedie Mercury’nin kullandığı mikrofonun çubuğu kırıldı fakat Freedie, yeni bir mikrofon çubuğu bulmak yerine mikrofonu içeren çubuğun sapını tutup şarkı söylemeye devam etti. Bu durum yeni bir fikir verdi ve kısa süre sonra konserlerde sahnede dolaşırken yeni şovunu çeşitli gösterilerde kullanmaya başladı. Daha sonraları, birçok müzisyen Freedie Mercury’nin bu hareketini taklit etmeye başladı.

Guns N Roses Hakkındaki İlginç Bilgiler

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Pek anlaşılmaz ama ben Anadolu Rock dinleyicisiyim. Çok güzel açıklayıcı bir anlatım olmuş. Mesela adının faruk olduğunu şimdi öğrendim. Ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu