in

Quantic Dream – Yeni Sürprizler

Quantic Dream şirketinin patronu oyun severleri heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human gibi beğenilen yapımların altında imzası bulunan isim David Cage twitter üzerinden bir mesaj paylaşarak oyuncuların yeni yılını kutladı ve 2020 yılında Quantic Dream ile önemli sürprizleri olacağını söyledi.

2020’de hayranlarımız için çok fazla yeni sürpriz yapacağız. Takipte kalın!

Quantic Dream’in kurucusu ve pek çok oyunun da yazarı olan oyun sektörünün önemli isimlerinden David Cage biraz geç de olsa oyuncuların yeni yılını kutlayarak 2020 yılına işaret etti. Resmi Twitterhesabından bir paylaşım yapan David Cage 2020 yılında Quantic Dream’in yeni sürprizlerle oyuncuların karşısına çıkacağını açıkladı. David Cage açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Tamam geç kaldım… fakat şunu söylemek istiyorum MUTLU YILLAR. Umarım 2020’de sizin için en iyisi olur. 2019 stüdyomuz için muhteşem bir yıl oldu. 2020 çok daha heyecan verici olacak. 2020’de hayranlarımız için çok fazla yeni sürpriz yapacağız. Takipte kalın!” Bu yıl Quantic Dream’den yeni bir oyun duyurusu gelebilir.

Quantic Dream nedir?

Quantic Dream, Paris merkezli Fransız video oyunu geliştiricisidir. 1997 yılında kurulmuştur. Şirket, film ve video oyunu endüstrilerine hareket yakalama konusunda destek vermektedir.

Oyunları

Omikron: The Nomad Soul
Fahrenheit
Heavy Rain
Beyond: Two Souls
Detroit: Become Human

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human, Quantic Dream tarafından geliştirilip Sony Interactive Entertainment ile Quantic Dream’in müştereken yayımcılığını üstlendiği 2018 yapımı macera oyunu. Oyun; Kara, Connor ve Markus adlı üç androidin hikâyesine odaklanmaktadır. Hizmet androidi olan Kara evrilip bilinç sahibi olarak efendisinin kızıyla birlikte kaçmış, bakıcı android Markus kendisini androidlerin özgürlük mücadelesine adamış, Connor ise bilinç sahibi androidleri avlamak üzere görevlendirilmiştir. Bu karakterlerin her birinin kendi konuşma ağacı olup yaşamaları veya ölmeleri oyuncunun tercihlerine bağlıdır.

Şehrin oyuna doğru şekilde aktarılabilmesi için geliştiricilerce keşif turları yapılmış, oyunun senaryosu aynı zamanda yönetmeni de olan David Cage tarafından yapay zekâ uzmanlarına danışılarak iki yılda tamamlanmıştır. Oyun için yeni bir motor inşa edilmiş, çekim ve animasyon sürecine başlamadan önce yüzlerce oyuncu ile denemeler yapılmıştır. Philip Sheppard, Nima Fahrara ile John Paesano tarafından aynı sırayla Kara, Connor ile Markus sahnelerinin müzikleri hazırlanmıştır. 25 Mayıs 2018 tarihinde PlayStation 4’te çıkış yapan oyun 12 Aralık 2019’da Microsoft Windows platformunda yayımlanmıştır.

Oyun, eleştirmenlerden büyük çoğunlukla olumlu geri dönüş aldı. Özellikle sahne tasarımı, görsel kalite, hikâyede ki detaylar, ana karakterler ile ses sanatçıları, seçimlerin hikâyenin gelişimindeki etkisi, akış şeması gibi kısımlar övülürken hareket kontrolleri, tarihî atıfların yanlışlığı eleştiri konusu olmuştur. Quantic Dream’in en başarılı çıkış yapan oyunu olmasının yanı sıra 3 milyonu aşkın satış rakamı ile de Heavy Rain’in ardından en çok satan oyunu konumundadır.

The Witcher 3: Rekor Kırdı

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

zeusun çocukları ve en bilinen efsaneleri

Zeus’un Çocukları

oğlak burcu seks hayatı

Oğlak Burcu Seks Hayatı – Burçların Seks Hayatı