Gündem

PUBG Yasaklanıyor mu? Milyonlarca Kişi Bu Haberi Bekliyor.

PUBG yasaklanıyor mu? 200 milyondan fazla kullanıcısı olan PUBG oyununun hayranları resmen oyunun bağımlısı olmuş durumda. Hem de öyle bir bağımlılık ki, Hindistan’da oyun yüzünden bir intihar vakası yaşandı. Yaşanan bu olay oyunla ilgili tartışmaları bir kez daha gündeme getirdi.

PUBG Yasaklanıyor mu? Milyonlarca Kişi Bu Haberi Bekliyor

Gençleri şiddete özendirdiği gerekçesiyle özellikle çocukların oynamaması gerektiği konusunda uzmanların sık sık uyarıda bulunduğu oyunlardan birisi Pubg. Hindistan’da yaşanan intihar vakası sonucunda oyun hakkında şüpheler oluşmaya başladı.

Hindistan’da Bir Genç İntihar Etti

Hindistan basınında yayınlanan haberlere göre, bir genç evde ingilizce sınavına çalışmak yerine Pubg oynadığı için ailesinden azar işitti. Yaşanan bu durumun üzerine odasına giden genç kendini asarak intihar etti. Bunun üzerine ülke genelinde oyunun yasaklanması için çalışmalar başlatıldı.

Hayatta Kalma Oyunu

Pubg, Güney Koreli bir firma tarafından geliştirilmiş bir oyun. Oyunun amacı hayatta kalabilmek. Oyuncu en başta bir adaya düşüyor ve bu adada hayatta kalmak için gereken herşeyi yapıyor. 2017’de çıktı ve her platformda oynanıyor. Çıktığı günden bu yana 200 milyon kez indirildi.

Gazapizm Uyuşturucu İle Yakalandı. Tüm Detaylar Bu Haberimizde.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Normalde oyun karşıtı biri değilim ama bu oyun ciddi anlamda insanları hayattan koparıyor etrafında oynayan kim varsa sohbete hasret kaldım resmen

  2. Böyle oyunları pek doğru bulmuyorum. Sonuçta bu oyunları çocuklarda oynuyor. Çocukların ellerinde oyuncak silah görmek gibi bişey bu. Oyuncaklar ilerde gerçeğe dönüşüyor. Sonra psikoloji bozuk toplum, ardından sorunlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu