in

PUBG ve Fortnite Oyunları Çin’de yasaklandı!

PUBG ve Fortnite oyunları yasaklandı

Oyun dünyası şokta! Dünyada milyonlarca kişinin oynadığı PUBG ve Fortnite oyunları “uygunsuz davranışlara örnek olması” sebebiyle Çin’de yasaklandı!

PUBG ve Fortnite oyunları Çin’de yasaklandı!

Çin’den gelen haberle oyun dünyası şoka girdi! Özellikle Çinli oyun fanları bu habere isyan etti. Dünya’nın her yerinde milyonlarca kişinin oynadığı bu oyunlar “uygunsuz davranışlara örnek olması” gerekçesiyle Çin’de yasaklandı!

Yasağın sebebi oyunların uygunsuz davranışlara örnek olması

Çin hükumeti, tüm dünyada fenomen olan iki oyunu yasakladı. Uygunsuz davranışlara örnek olduğu düşünülen bu oyunlar hükumet tarafından yasaklandı.

Bu ilk değil

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan PUBG ve Fortnite oyunlarının Çin’de yasaklanması pek de şaşırtıcı değil. Bunun sebebi ise, yine benzer nedenlerden dolayı yasaklanan diğer dünyaca ünlü oyunlar… Dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alan bu oyunlar geçmiş zamanlarda Çin Halk Cumhuriyeti hükumeti tarafından yasaklanmıştı.

İşte Çin Halk Cumhuriyeti’nde yasaklanan o oyunlar!

Dünyaca ünlü ve yasaklanan popüler oyunlar Overwatch, Diablo, World of Warcraft ve League of Legends’dan sonra listeye iki yeni isim daha eklendi. PUBG ve Fortnite artık Çin’de yasak.

Activision’un En İyi Çıkış Yapan Oyunu: Call of Duty Black Ops 4

12 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Baba Vanga Kimdir 2019 Kehanetleri

Baba Vanga Kimdir – 2019 Kehanetleri

kış çayları

Vücut Direncinizi Arttıracak Kış Çayları!