OyunOyunlar

PUBG şampiyonası başlıyor

Son dönemlerin en popüler oyunlarından olan PUBG MOBİLE, dünyanın her yerinde düzenlediği PUBG şampiyonası ile adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de Ulusal Şampiyonası düzenleneceğini duyurdu. Arkadaşlarıyla takım kurup oynayanlar, bu oyunu profesyonel olarak gerçekleştirenler sizleri buraya alalım çünkü büyük ödül tam 240 bin TL.

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan PUBG MOBİLE e-spor alanında da sağlam bir yere sahip. Her geçen gün daha fazla oyuncuya sahip olan bu mobil oyunda şimdi oyunun tutkunları büyük ödül için savaşacak. PUBG şampiyonasında ulusal takımlar turnuvaya kayıt olmaları için davet ediliyor. Bu ulusal şampiyona online rekabette ülkenin en iyi takımlarıyla karşı karşıya gelme imkânı sağlıyor.

PUBG Şampiyonası Etkinlik Takvimi

Bu heyecanlı etkinliğe kayıtlar 30 nisanda başladı. 24 mayısa kadar kayıtlar devam edecek. Bu harika şampiyonaya kayıt olmak için PUBG MOBİLE’ın resmî sitesini ziyaret edebilirsiniz. Turnuva 3 aşamadan oluşuyor.

  1. Bölgesel Oyun İçi Elemeler
  2. Bölgesel Grup Aşaması
  3. Bölge Finalleri

Tabii katılım için beli şartlar var. Öncelikle 16 yaşından büyük olma zorunluluğu var. Eğer 16 yaş sınırı ilgili bölgede yasal erişkinlik sınırının altında ise ebeveyninin onayı ile turnuvaya katılabilirler. Bölge grup aşaması olduğu için takımların kayıt yaptırdıkları bölgede ikamet etme zorunluluğu var. Şampiyona ‘ya katılmak için, bütün takım aynı ülkenin vatandaşı olmalı. Mesela Türkiye bölgesinde oynayabilmek için takımınızdaki oyuncuların Türk vatandaşı olması gerekiyor. Turnuvada oyunu sadece akıllı telefonla oynayabilecekler. Harici bir cihaz kullanılması yasak.

Bölgesel Oyun İçi Elemelerde grup aşamasına ilerleme hakkı kazanan güçlü 32 takım bir üst aşamaya çıkacak. Şampiyona 8 günlük online elemeler ile başlayacak. Açık elemelerde takımlar 4-11 Haziran tarihleri arasında rekabet edecek. Ardından bölgesel grup aşamasında 16 takım finale kalmak için yarışacak. Son aşamada 16 takım Türkiye’nin en iyi takımlarını belirleyecek olan 3 günlük finallerde yer alacak.

240 BİN TL ÖDÜL HAVUZU VAR

240 bin liralık ödül havuzundan pay alabilmek için yarışmak isterseniz, 24 Mayıs’a kadar kayıt yapabilirsiniz. Açık elemelere katılmak isteyen takımlar, minimum 4, maksimum 6 oyuncudan oluşmalı. Türkiye’nin en iyi 3 takımı, PUBG MOBILE Pro League Turkey’in 2. sezonunda yer almaya hak kazanacak.

PUBG Yasaklanıyor mu? Milyonlarca Kişi Bu Haberi Bekliyor.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. ya oyun oynamaya vaktim olsa ve de zevk alsaydım şey yapardım ama yok yani oynayasım gelmiyor :)))

  2. Pubga ne kadar ilgim olmasa da ödül için oynanabilirmiş bunu hemen pubg sevdalısı arkadaşlarıma söylemeliyim. Kalemine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu