Hayata Dair

Porselen Makyaj Nedir?

Porselen makyaj nedir? Bu makyajı sevmeyenimiz yoktur. Bu makyajı seviyor olsak bile sürekli yapacağımız bir makyaj değildir. Peki bu makyaj ne zaman yapılır? Nasıl temizlenir? Makyaj sonrası cilt bakımı nasıl yapılır?

Porselen makyaj nedir?

Yüzünüzdeki bütün çizgilerin ve pürüzlerin kapatılmasıdır. Bu makyajı yaparken sırasıyla kapatıcı, fondöten ve pudra kullanılır. Bu sayede bütün pürüzler kaybolur. Elde edilen porselen pürüzsüzlüğündeki bu görüntü makyaja ismini verir.

Porselen makyaj ne zaman yapılır?

Bu makyaj türü günlük kullanım için pek uygun değildir. Çünkü cilt uzun süre havasız kalır. Dört, beş katmanlık bir makyaj olduğunu unutmayın. Bu makyaj normal makyajdan daha çabuk akar. O yüzden akmaması için sabitleyici sprey kullanabilirsiniz. Bu makyaj çok özel fotoğraf ve video çekimleri yapacağınız zaman yapılır. Veya özel günler ve gece davetleri için yapılır. Işığın yoğun olduğu ortamlarda bu makyaj estetik görünmez. Yüz hatları kapatıldığı için ancak hafif ya da loş ortamlarda iyi görünür.

Porselen makyaj yapmanın incelikleri nelerdir?

Önce yüzünüzdeki tüyleri temizlemeniz gerekmektedir. Eğer gür ve koyu renkte  tüyleriniz varsa hoş bir görüntü olmaz. Alerjik bir duruma ya da kızarıklığa karşı bu işlemi bir ya da iki gün önceden yaptırmalısınız. Aksi halde  daha fazla kapatıcı kullanmanız gerekir. Hem de cildiniz zarar görür. Makyaja başlamadan önce cildinizin temiz olduğuna emin olun. Ayrıca makyaj öncesi cildinizini nemlendiri kremle arındırın.

Porselen makyaj nasıl temizlenir?

İlk önce cildinizi yüz temizleme jeli ile temizlemelisiniz. Nemlendirici bir sabunla yıkayın. Malzemeler gözeneklerinize nüfuz etmiştir. Bu malzemeleri çıkarmak için birkaç dakika buhar banyosu yapabilirsiniz. Ardından yüzünüzü gül suyu ile silebilirsiniz. Yüzünüzde her hangi bir kapatıcı, fondöten veya pudra artığı kalmadığından emin olun. Daha sonra mümkünse yüzünüze hiçbir şey sürmemelisiniz. Eğer dışarı çıkacaksınız bir kat nemlendirici sürebilirsiniz.

Makyajınızı temizledikten sonra cildinize hiç bir şey sürmeyin. Cildiniz bir süre nefes alsın. Daha sonra doğal cilt bakımı yapmanızda fayda var. Evde hazırlayacağınız cilt bakımlarını tercih edin. Eğer malzemeleriniz yoksa bile bir parça pamuk yardımıyla yağsız süt  sürün. Veya salatalık suyu cildinizi onaracaktır. Bu bakımları yaptıktan sonra kurumasını bekleyin. Ardından yüzünü yıkamanız yeterli.

Kadın Orgazmı Tarihi

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Büyük konuşmayıyayım ama asla yaptırmayacağım bir makyaj türü.O birkaç saatte bile cilde o kadar büyük kötülük ediliyor .Ayrıca çokta yapay duruyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu