in

Pitbull Saldırısı Hastanede Bitti

pitbull saldırısı hastane

Pitbull saldırısı hastanede bitti. Sahibinden kaçan pitbull parkta oynayan bir kıza saldırdı.

Pitbull Saldırısı Sonucu Yaralanan Kızın Ailesi İsyan Etti

Sahibinden kaçan pitbull parka daldı ve oynayan çocuklara saldırdı. 12 yaşındaki İdil kaçamadı ve öfkeli köpeğin saldırısına uğradı. Ölümden son anda kurtarılan talihsiz kızın başına tam 52 dikişi atıldı.

pitbull saldırısı tekirdağ

İdil Ölümden Döndü

Kaçan Pitbull parka girip oynayan çocuklara saldırdı. Yakaladığı küçük kızı defalarca kez ısırdı. Onu ölümden olayı görüp yardıma koşanlar kurtardı. Dehşet anları Tekirdağ’da yaşandı. 12 Yaşındaki İdil çocuk parkında arkadaşları ile oynarken bi Pitbull içeri daldı ve İdil’in üzerine atladı, saldırmaya başladı. Küçük kız ard arda ısıran Pitbull’un elinden kurtulmak için çabaladı ama başaramadı. Neyseki yardıma çevredekiler koştu.

İdil şunları söyledi: “Benzinlikten 6-7 kişi abiler geldi.  En son bir tane abi köpeği kucaklayıp kaldırıp attı.”

52 Dikiş Atıldı

Saldırıya uğrayan minik İdil’in başının çeşitli yerlerine tam 52 dikiş atıldı.

pitbull saldırısı

Pitbull Beslemek 10 Yıldır Yasak

Ülkemizde Pitbull beslemek yaklaşık 10 yıldır yasak ancak bir çok kez saldırı şikayeti geldi. Hayvanların doğasından mıdır yoksa sahiplerinden gördükleri muameleyimi yansıtıyorlar? Uzmanlar bu cins köpeklerin mutlaka eğitim almasını öneriyor. Eğitimsiz bir şekilde Pitbull beslemenin sonuçları çok üzücü bir hal alabiliyor.

Hayvanları koruma kanununun 14. maddesinin yasaklar bölümünde Pitbull beslemenin kesinlikle yasak olduğu belirtilmiş durumda. Söz konusu yönetmelik 10 yıl önce yürürlüğe girmesine rağmen ne yazık ki bugüne kadar etkili bir şekilde uygulanmadı.

Eğitim Şart

Her hayvanın hakları vardır. Elbette Pitbull’lar doğaları gereği vahşi ırklar. Bu yüzden onları suçlayamayız. Nasıl bir kurt için vahşi davranışları olabilir diyorsak, bazı cins köpekler için de bunu düşünmeliyiz. Bu o hayvanın suçu değil, bu dürtülerini eğitmesi için uğraşmayan sahiplerin suçudur.

Hayvanlar Doğalarının Emrettikleri Şeyleri Yaparlar

Tüm hayvanlar gibi köpeklerde onların doğasında olan davranışları gösterme eğilimindedir. Ancak bir çok hayvanın aksine köpekler insanoğlunun en iyi dostları olmayı başarmışlardır. İyi eğitildikleri sürece dürtülerini baskılamak mümkündür. Ancak insanda da olduğu gibi zaman zaman dürtülerinin önlerine geçemezler.

Pitbull ya da başka cins köpekler hiç farketmez lütfen eğitime göndererek başkalarına zarar vermelerini engelleyin. Onlar bizim en iyi dostlarımız ve bu şekilde onlara yarardan çok zarar veriyorsunuz.

5 Bilezik İçin 1 Kişiyi Öldürdüler 2 Kişiyi Hastanelik Ettiler

12 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Avrupa'da Gezilecek En Ucuz Şehirler

Avrupa’da Gezilecek En Ucuz Şehirler

2018 Yaz Sahil Modası Trendleri

2018 Yaz Sahil Modası Trendleri