in

Peygamber Olarak Görülen Bebek

peygamber

Peygamber Olarak Görülen Bebek Hindistan’da yerli halkın tüm ilgisini üzerine çekmiş durumda zira her gün ziyaretçi akınına uğruyor.

Peygamber Olarak Görülen Bebek

Hindistan başka ilginç bir haber ile yine gündemde. Hindistan’da bulunan Bilaspur adlı yerleşim yerinde ilginç bir olay meydana geldi. Üç kollu olarak bir bebek doğdu. Yeni doğan bebekte başka hiç bir sağlık problemi yoktu. Ancak göğsünden üçüncü bir uzantı daha çıkmıştı. Telaşa kapılan aile yeni doğan kızlarını doktora götürdüklerinde şok oldular. Doktor, bebeğin üçüncü bir kola sahip olduğunu söyledi.

Yeni Doğan Bebek Köyde İlgi Odağı Oldu

Bilaspur köyünde üç tane kolla dünyaya gelen bu kız çocuğunun haberi çok hızlı bir şekilde yayıldı. Köylü, yeni doğan çocuğu görmek için ailenin evine akın etti adeta. Yerel halkın inanışına göre bu şekilde vücudunda bir kusurla doğan çocuklar kutsal sayılıyor. Kutsal bir ruhun bedende olduğuna inanılıyor. Köylüler yeni doğan üç kollu çocuğu peygamber olarak görüyorlar ve ona ibadet etmek için her gün eve gidiyorlar.

Pek çok farklı dinin bulunduğu Hindistan’da buna bağlı olarak gelenekler dedeğişiyor. Düğün merasimlerinden cenaze merasimlerine varana kadar hayatın hemen her noktasında bu farklılıkları görmek mümkün. Bazı inançlara göre fiziksel özellikleri yeterli olmayan kişiler lanetli kabul ediliyorken bazı inançlara göre ise kutsal olarak görülebiliyor. Hatta bu kutsaliyet o kadar önemli ouyor ki insanlar peygamberlik bile addedebiliyorlar.

 

2019 Burç Yorumları- Yeni Yılda Burçları Neler Bekliyor?

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fethiyede yapılabilecek extreme sporlar tüplü dalış

Fethiye’de Yapılabilecek Extreme Sporlar

İran yolunda Urmiye gezi notlari urmiye gölü

İran Yolunda Urmiye Gezi Notları