Gündem

Para Çekerken ve Yatırırken Dikkatli Olun

Para işlemleriniz sırasında vatandaşların, ATM’de son derece dikkatli olmaları ve özellikle kart takılan üniteyi kontrol etmeleri gerekiyor. Adana’da yaşanan olay bir uyarı niteliğinde.

Para Çekerken ve Yatırırken Dikkatli Olun

Adana’nın merkez ilçelerinden olan Seyhan’da bir vatandaş para işlemleri için bir ATM’ye gitti. İşlemleri sırasında yakınında bulunan iki kişinin davranışları vatandaşın şüphelenmesine neden oldu. Makinenin kart bölmesini eliyle kontrol eden vatandaş bir cihaz yerleştirildiğini anladı ve durumu vakit kaybetmeden emniyet güçlerine bildirdi.

Kart Bilgilerini Kopyalıyorlardı!

Vatandaş, makineye yerleştirilen cihazı emniyet yetkililerine teslim etti. Olay yerinde ve cihaz üzerinde parmak izi incelemesi yapan emniyet yetkilileri cihazın, müşterilerin kart bilgilerini çalma amacıyla yerleştirildiğine kanaat getirdi ve geniş çaplı soruşturma başlattı. Olayın faillerinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Dikkatli Olmak Gerekiyor

Özellikle ATM’lerdeki para işlemleri sırasında vatandaşların son derece dikkatli olması gerekiyor. Kart bölmeleri elle kontrol edildiğinde herhangi bir sallanma, gevşeklik veya yerinden oynama durumu saptanırsa derhal polise ve banka yetkililerine haber verilmesi gerekiyor. Bunun dışında ATM ve banka etrafında şüpheli davranışlarda bulunan kişilere karşı da dikkatli olunmalı ve gerekirse emniyet yetkililerine haber verilmeli.

 

Şifa Kaynağı Mandalinaya Göz Atmayı Unutmayın!

Malahay

KTÜ mezunu bir tarihçi, sosyal bilimlerin en fantastik savunucusu, Shallwe içerik üreticisi...

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Bankacılık uygulamalarında QR kodla para çekme geldiğinden beri öyle çekiyorum. Onda bile şifre girerken telefonu kameralardan uzakta girip ATM başına geliyorum.

  2. Bizim işyerinde kız arkadaşın kartı nasıl olduysa kopyalanmış hesabındaki parayı komple çekmişlerdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu