in ,

BayıldımBayıldım

Özgüvenin Seksteki Yeri Nedir?

özgüvenin seksteki yeri

Özgüvenin seksteki yeri nedir? Cinsel ilişki esnasında gergin misiniz? Stres ve gerginlik cinsel performansı olumsuz yönde etkiliyor.

Özgüvenin Seksteki Yeri Nedir?

Özgüvenin seksteki yeri aslında küçümsenmeyecek kadar önemlidir. Takındığınız bazı tutumlar hem sizi hem partnerizi gerebilir. Hatta bu mutluluk anı sizin için işkenceye dönebilir. Sekste özgüvenli hissetmemek sadece sizin yaşadığınız bir problem değildir. Bunu bir çok insan yaşayabiliyor. Ama bazen gereksiz takıntılar yüzünden kendinizi yaşadığınız duruma adapte etmekte zorlanabilirsiniz. Size bunun için bir kaç tüyo verdik..

Vücudunuzla barışın!

Vücudunuzda beğenmediğiniz kusur bulduğunuz çok yeriniz var değil mi ? Emin olun bu konuda siz tek değilsiniz. Her şeyden önce kendiniz için vücudunuzla barışmalısınız. Kendinizi bu sayede sevişirken daha iyi hissedersiniz. Vücudunuzu sevin, bir an önce vücudunuzla barışın. Vücudunuzdaki hiç bir yerinizi hata olarak değerlendirmeyin. Onları kusur olarak görmekten vazgeçin. Kendinizi sevmek size iyi gelecektir. Hatta bu durum sizin için cinsel hayatı daha eğlenceli hale getirecek.

Her insanın farklı bir çekiciliği vardır. Bu sizin içinde geçerlidir buna mutlaka inanın. Kendinizi bunu düşünerek rahatlatın. Siz olduğunuz gibi muhteşemsiniz. Tam kusursuz ve güzelsiniz! Kendinize yeterli geliyorsanız, herkese yeterlisinizdir. Bunu hiçbir zaman unutmayın.

Kendinizi moda sokun

Sevişmeden önce kendinizi hazırlayın. Size iyi gelecek şeylere odaklanın. Kendinize dokunun. Yoga ya da meditasyon yaparak hazırlanın. Ruh halinizi olumsuzluktan arındırın. Seks sırasında daha özgüvenli hissetmek isterseniz müzik dinleyebilirsiniz. Bu sizi daha çok rahatlatabilir. Ayrıca sevişmenin oldukça doğal bir şey olduğunu unutmayın.

Kendinizi en iyi siz tanıyorsunuz

Partneriniz, sizinle ilgilendiği için bu anı yaşayacak. Ona yetersiz olduğunuzu hissettirmeyin. Bunu hissettirmek sadece ortamın büyüsünü bozacaktır. Onun ne istediğine önem verin. Neyi sevdiğine odaklanın. Ancak kendinizi de asla ikinci plana atmayın. Cinsellik hiçbir zaman tek tarafa odaklı olmamalıdır. Her ikinizin de keyif aldığı mutlu olduğu bir aktivite olmalıdır. Ne istediğinizi bilmeniz önemlidir. Bu durum sizin özgüvenli duruşunuzu destekleyecektir. Aklınızdaki tüm olumsuz düşünceleri atın. Sizi isteyen kusurlarınızı görmez. Sizi siz olduğunuz için kabul eder. Tam aksini düşünüyorsanız o kişiyle işiniz olmasın..

Çiftleri Birbirine Bağlayan Küçük Detaylar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 Mart 2020 Süper Ay Tutulması

9 Mart 2020 Süper Ay Tutulması

kedilerde hapşırık nedenleri

Kedilerde Hapşırık Nedenleri