Gündem

Özel Hastaneler Korona Hastalarından Para Almayacak! Son Dakika!

Özel hastaneler korona hastalarından bundan böyle para almayacak. Pandemi kapsamına giren hastalıklar için Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık tebliği değişti. Resmi gazetede yayınlanan karara göre artık özel hastaneler Korona virüsü için tanı ve tedavi masrafları hastadan alınmayacak. Ayrıca yeni düzenleme ile hastanın ilaçları da hastane tarafından karşılanacak.

Özel Hastaneler Korona Hastalarından Para Talep Edemeyecek!

4 ay önce Çin’de başlayan Korona Virüsü yani diğer adıyla Covid-19 virüsü aslında tarihi eski bir virüs. Tarihte daha önce görülmüş olan bi virüs bu kez insanlar için oldukça tehlikeli bir hal aldı. Pandemi olarak ilan edilen virüs için Dünya Sağlık Örgütü pandemi kararı aldı. Yani dünyaya yayılan tehlikeli hastalık. Türkiye’de yaklaşık 20 gün önce ilk vaka görülmesinden bu yana an itibariyle 4117 vaka görüldü. Ne yazık ki 87 vatandaşımız hayatını kaybetti. Dilerseniz konuyla ilgili videomuza göz atalım.

İşte Resmi Gazetede Yayınlanan Genelgenin Ayrıntıları

ozel hastaneler korona

Yayınlanan genelgeye göre Acil hal tanımına giren pandemi hastalıkları acil hal kapsamına girecek ve bu da aslında tam olarak şu demek oluyor; bundan böyle korona hastaları ya da şüphesiyle gelen hastadan tanı ve tedavi için ücret talep edilemeyecektir.

Ayrıntıları aktarıyor olacağız.

Koronayı Yenen İlk Ülke Konuştu! Detaylar Bu Haberimizde.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Sevdigim hatuna dokunmak farklı birşey ya mesela ben arkadaşlarımla el ile tokalaşırken kız arkadaşlarımla S.a toprağam deyip kafa tokuşturuyorum

 2. Kesinlikle dogru Bi karar cunku boylece kaç yere yıgılma da olmaz.. İnsallah bu tip şeylere gerek bile kalmasa ama kurtulmamız zaman alcak gibi bu süre içinde de güzel hizmet.

 3. Doğru karar.
  Umarım daha da kapsamlı tedbirler alınır, bu olaya daha hızlı çözümler olması adına.

 4. Umarım kimse bu sebepten hastaneye düşmek zorunda kalmaz ama yapılması gereken birşeydi ..

 5. Umarım hastaneler sırf bu durum yüzünden işte bizde ilaç yok, tedavi imkanımız yok falan deyip yalan söylemezler.

 6. Umarım bu kararı bütün özel hastaneler uygular. Bu dönemde insanlar ne yazık ki özel devlet hastane seçimi yapamıyorken özele giden insanların zor durumundan faydanılmamasını umuyorum.

 7. Güzel haber ama duyduğum bazı hastanelerde 35bin lira fatura kesildiğine dair haberler mevcut… Umarım doğru değildir…

 8. Dunyanin savastigi bir problemle elbette herkes uzerine dusen sorumluluklari yerine getirmeliydi. Dogrulugunu bilemem lakin yabanci uyruklu misafirlerin vakalar basladiginda ozel hastanelerce ciddi odeme bedellerine maruz kaldigini duydum. Gec kalinmis olsa da alinan dogru bir karar. Nice sifali gunlere

 9. Doğru karar, güzel haber ama sanırsam bu devlete kalacak bir borç olarak geri dönecek ee devlette kimden alacak senden, benden. Umarım daha fazla vaka sayısı artmadan bu günleri atlatırız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu