Teknoloji

Oyun Bilgisayarı Önerileri ve Tavsiyeler

Oyun bilgisayarlarının üstün varlıklar olduğu kanısı yavaş yavaş geçmişte kalmaya başlıyor. Günümüzde oyun laptoplarının birçoğu masaüstü bilgisayarlar ile yarışabilir konuma gelmeye başladı. Soğutma sistemlerinin gelişmesiyle birlikte bazı oyun laptoplarında masaüstü bilgisayarlarda kullanılan bazı parçalar rahatlıkla tercih edilebiliyor. Doğal olarak bunların en başında işlemciler geliyor. Günümüzde birçok oyun bilgisayarının görüntü kalitesinin de oldukça yüksek olduğunu belirtebiliriz. 4K görüntü çözünürlüğünden OLED panellere, 300 Hz yenileme oranından 1 ms tepki oranına kadar birçok farklı görüntüleme özelliği bulunuyor. Bu yazımızda birçok farklı oyun bilgisayarı önerisini sizin için derledik

Oyun Bilgisayarı Önerileri: MSI GE66 Raider

MSI GE66 Raider, son derece düzgün bir oyun bilgisayarı olarak bilinir. 2000 doların altında fiyat etiketine sahip olmasına rağmen gerçekten düzgün özelliklere sahiptir. Bu bilgisayarın içinde Intel Core i7-10875H işlemci mevcuttur. 8 çekirdekli işlemcinin hızı 5.1 GHz’e kadar çıkabiliyor. Nvidia GTX 2070 ekran kartı ve 16 GB DDR4 ekran kartı ile birleşince bu bilgisayarın gerçekten harika bir oyun deneyimi sunacağına eminiz.

Oyun bilgisayarı Önerileri: Asus ROG Zephyrus M15

Eğer bazı göz alıcı parçalardan ve yüksek kaliteli bileşenlerden feragat edebilirseniz, hala güzel bir oyun bilgisayarı olan Asus ROG Zephyrus M15’e sahip olabilirsiniz. Bu bilgisayarın içinde Intel Core i7-10750H işlemci mevcuttur. Bilgisayarın içindeki Nvidia GeForce GTX 1660 Ti ekran kartı, birçok oyunu 1080p’de oynamak için fazlası ile yeterlidir. Üstelik bilgisayarın 16 GB’lık hafızası, birçok oyunu yıllar boyunca rahatlıkla çalıştırmanıza olanak tanır.

Acer Nitro 5 ve Dikkat Çeken Özellikleri

Eğer bütçe dostu bir bilgisayar önerisi arıyorsanız, Acer Nitro 5 tam da size göredir. Acer Nitro 5, yüksek yenileme oranına sahip bir ekran kartı barındırmaz ya da yüksek kaliteli başka parçaları içermez. Fakat tüm bunlara rağmen 1080p çözünürlükteki birçok oyunu da rahatlıkla oynama imkanı sunar. Acer Nitro 5’in içerisinde AMD Ryzen 5 4600H işlemci bulunur ve bu işlemci birçok oyunu oynamak için oldukça yeterlidir. Öte yandan bu bilgisayarda Nvidia GeForce GTX 1650 ekran kartı bulunur. Bu bilgisayarda 8 GB RAM de mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu