Gündem

Otuz Bin Kadın Oy Kullanmadı. Sebebi ise Yürekleri Sızlattı.

Otuz bin kadın oy kullanmadı ve sebebini duyunca eminiz sizlerin de yürekleri sızlayacak. Kadın sığınma evlerinde kalan 30 bin kadın adresleri öğrenilmesin diye oy kullanmaya gitmedi. Çünkü internet sitesinden bilgileri girince nerede ikamet ettiğinizi görmek mümkün. Şiddet görmüş tam 30 bin kadın bu sebeple oy kullanamadı.

Otuz Bin Kadın Oy Kullanmadı. Sebebi ise İnternet Üzerinden Kaldıkları Yer Belli Olmasın Diye.

31 Mart seçimlerini geride bıraktığımız bu günlerde hala seçimin sıcağı dinmedi. İtirazlar ve yeniden sayma işlemleri sürerken, bir de madalyonun öteki yüzü var. Ülkemizin en acı gerçeklerinden olan kadına şiddet, tüm hızıyla devam ediyor.

Kadına Şiddet Toplum Sorunumuz

Dile kolay tam 30 bin kadın vatandaş, internet üzerinden sığındıkları adres gözükmesin diye oy vermeye gidemedi. Bu olay da ülkenin geldiği durumu gözler önüne serdi. Kadına şiddetin önüne geçilemiyor. Bu konudaki cezalar ve yaptırımlar artmadıkça azalacakmış gibi de gözükmüyor.

Böyle Durumlarda Güvenli Bir Şekilde Oy Kullandırılması Mümkün

Mağdur kadınlar için açıklamalarda bulunan İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Avukat Şükran Eroğlu, seçme ve seçilme hakkının herkes için Anayasal bir hak olduğunu hatırlatarak “taşıma sandık sistemi ile kadınların kaldığı sığınma evlerine sandıkların güvenli bir şekilde taşınması sağlanabilir” dedi. Şiddete uğrayan bu kadınlar için mutlaka birşeyler yapılması gerektiğini dile getirerek, orada kalan kadınların korkularında haklı olduğunu dile getirdi.

Bergamot Yağının Faydaları Saymakla Bitmiyor. Siz de Göz Atın.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

9 Yorum

    1. cidden aklım almıyor her alanda kısıtlanmaya çalışılmak, sözlü, yazılı tehditler,tacizler son bulsundu artik

  1. Kadına şiddetin başka bir versiyonu da şu: 31 mart seçimlerinde görevleydim. Kadın okuma yazma bilmiyor. Bu yüzden eşide onunla birlikte oy kullanmaya girmek istiyor. Tabiki böyle bir durum yasak. Kadın oy vermek istediği partinin amblemini biliyor oyunu kullanmak istiyor ancak eşi buna izin vermiyor. Bu da kadına bir şiddettir. Özgürlüğünü kusıtlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu