Gündem

Otizmli Öğrenciye Şiddet İzleyenleri Şok Etti!

Otizmli öğrenciye şiddet uygulayan öğretmenin görüntüleri “böyle öğretmen olmaz olsun” dedirtti. Şiddet anı anbean kameralara böyle yansıdı!

Otizmli öğrenciye şiddet uygulayan öğretmene görevden uzaklaştırma!

Ankara’daki bir okulda başka bir öğretmen tarafından kaydedilen görüntüler, tüm Türkiye’yi şoke etti. Başka bir öğetmen tarafından çekilen görüntüde, öğretmen Y.İ’nin kendisine doğru gelen öğrencisine bağırdığı, ittiği ve üzerine sandalye fırlattığı görüldü. Videonun sosyal medyada paylaşılmasından sonra gelen şikayetler sonucu Dumlupınar İlkokulu’nda görevli öğretmen Y.İ. hakkında soruşturma başlatıldı.

“Moraran yerlerini fondöten ile kapatıyordu”

Aynı okulda bakıcı olarak görev yapan S.A’nın ifadeleri ise kan dondurdu. S.A. ifadesinde, “Söz konusu öğretmen, uzun süredir çocuğa şiddet uyguluyordu. Sürekli boğazını sıkıyordu. Daha sonra da moraran yerlerini fondötenle kapatıyordu” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama

Dumlupınar İlkokulu’nun otistik çocuk eğitim sınıfında yaşanan ve çekilen görüntülerin medya ve sosyal medyada yayılmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık müfettişleri söz konusu durum ile ilgili soruşturma başlattı, ardından da öğretmeni görevden uzaklaştırdıklarını açıkladı.

“Otizmli öğrencimize şiddet uygulayan söz konusu öğretmen görevinden uzaklaştırılmıştır”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Ankara’da bir okulumuzda özel eğitim kapsamındaki otizmli öğrencimize söz konusu öğretmen tarafından şiddet uygulandığı iddiasına ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Konuyla ilgili Bakanlığa bağlı müfettişlerimiz tarafından soruşturma başlatılmış ve söz konusu öğretmen görevinden alınmıştır. Yaşanan olay ile ilgili inceleme ve soruşturma devam etmektedir” dendi.

Okulda Ceza Alan Kızını Yürüttü. Hem de 8 Kilometre.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu