in ,

Orgazm Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

orgazm olduğunuzu nasıl anlarsınız

Orgazm olduğunuzu nasıl anlarsınız? Herkesin orgazm anlayışı farklıdır. Genelde çoğu insan da  orgazmı farklı tanımlayabilir. Sizde orgazm olup olmadığınızdan emin değil misiniz? O zaman bu işaretlere dikkat edin.

Orgazm Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

Kadınların yaklaşık %15’i daha önce hiç orgazm olmadığını söylüyor. Üstelik kadın orgazmı, 10’dan fazla farklı şekilde gerçekleşebiliyor. Dolayısıyla orgazm herkes için farklı bir hikâyeye dönüşebiliyor. Orgazmın ve cinsel haz herkes için farklı. Hatta bu durumun bir çok kişi özel olabileceğini unutmayın. Kendinizi yargılamadan önce, seksten keyif almayı öncelik haline getirmeyi ihmal etmeyin. Sizinde orgazm olmadığınızı düşündüğünüz anlar vardır. Orgazm olmuyorum dediğiniz bir an varsa, bazı belli başlı hatta biraz da sevimli işaretlere dikkat edebilirsiniz;

orgazm olmak

1- Gerilimin ardından rahatlama

Orgazmın bazen tıpkı hapşırmaya benzediği söylenir. Çünkü orgazm olurken de tıpkı hapşırırken olduğu gibi vücudunuz önce kasılır ve gerilir. Kaslarınız kontrolsüzce harekete geçer. Doruğa ulaştıktan sonra tüm vücudunuzda aniden bir rahatlama hissedersiniz.

2- Mutluluk ve gevşeme hissi

Orgazm sırasında mutluluk ve aşk hormonları tavan yapar. Yani oksitosin ve dopamin hormonları bolca salgılanarak vücudumuza hücum eder. Aniden hormonlarda yaşanan bu artış farklı tepkimelere neden olabilir. Bu hormonların artışı duygusallığımız üzerinde çok etkilidir. Yoğun bir orgazmın ardından mutlu olursunuz. Hatta bağlanma, yakınlık duyguları adeta içinizde dans etmeye başlayabilir. Gevşeme hissi ise bazen yüzünüzde anlamsız bir gülümsemenin yerleşmesine sebep olur. Hatta kendinizi tutamayıp kıkırdamanıza neden olabilir!

3- Uyku hali

Ani hormonal değişimlere bağlı olarak bazı değişiklikler gösterdiğimizi söyledik. Bu durumda orgazm sonrasında uykulu hissetmek de normaldir. Yapılan araştırmalar da uyku saatinde orgazm yaşayan kişiler daha huzurlu oluyor. Hatta bu araştırmalar çiftlerin daha iyi bir uyku çektiğini doğruluyor.

4- Kas spazmları

Orgazm sırasında vücuttaki kaslar istemsiz olarak kasılabilir. Hatta orgazm sonrasında bile bu olay gerçekleşebilir. Çoğunlukla vajinal bölgedeki kaslar etkilenir. Ancak bazen kalçalarda, bacaklarda ve karın bölgesinde de ufak tefek kasılmalar görülmesi normaldir.

5- Nefes alışverişinde ve kan dolaşımında değişimler

Cinsel uyarılma sırasında genital bölgedeki kan akışı hızlanır. Buna bağlı olarak penis erekte olur. Vajinal bezler ise harekete geçerek sıvı salgılamaya başlar. Dolayısıyla kalp atım hızı da artar. Orgazm sırasında kan dolaşımı hızı maksimuma ulaşır. Bununla beraber nefes alışverişi de etkilenir. Bazen bu belirtiler orgazmdan sonra devam edebilir. 15-20 dakika boyunca devam etmesi anormal bir durum değildir.

6- Cildin kızarması

Orgazm olurken ve olduktan sonra yüzde kızarmalar meydana gelebilir. Hatta boyun ve göğüs bölgesinde ve kulaklarda kızarıklıklar oluşabilir. Bunun sebebi de vücutta artan kan dolaşım hızıdır.

Kadın Orgazm Tarihi 

7 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

korona virüs iyileşen sayısı

Korona Virüs İyileşen Sayısı Artıyor. Güzel Haberler Geliyor.

elmanın hiç bilinmeyen faydaları

Kırmızı Elmanın Hiç Bilinmeyen Faydaları Hakkında