Hayata Dair

Öpüşmenin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Öpüşmenin faydaları saymakla bitmiyor. Sağlıktan öz güvene işte öpüşmenin birbirinden farklı 10 faydası!

Öpüşmenin faydaları ve öpüşme hakkında merak edilenler;

Fayda 1:

Her sabah eşinizle birlikte uyanıyor ve onu işe mi uğurluyorsunuz? Peki, eşinizi öperek uğurlamayı es mi geçiyorsunuz? Uzmanların açıklamalarına göre eşlerini öperek uğurlayan insanlar, diğer insanlara oranla 5 yıl kadar daha fazla yaşıyor.

Fayda 2:

Öz güvenin vazgeçilmez yollarından biri öpüşmek ve öpmektir. Kendinizi ruhen huzurlu ve mutlu hissetmek mi istiyorsunuz? Bunun için yalnızca öpüşmeniz yeterli!

Erkeklerde Cinsel Gücü Artıran Karışımlar Ve Öneriler

Fayda 3:

Öpüşmenin faydaları arasında en ilginci belki de bu madde… Yapılan araştırmalarda, öpüşmenin kalori yakımına yardımcı olduğu ortaya çıktı. Öpüşülen her dakika metabolizma hızını artar ve dakika başına yaklaşık 3 kalori yakılır. Araştırmalarda günde en az 20 saniye boyunca 3 kez öpüşüldüğünde, bir günde yaklaşık 200-300 gram civarı kaybetmiş olacaksınız. Öpücük diyetine başlamaya hazır mısınız?

Fayda 4:

Vücuttaki tüm stresi alan öpüşmek, ortamdaki ve vücudunuzdaki gerilimin azalmasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda da kendinizi iyi hissetmenize de yardımcı olur. Yapılan medikal araştırmalarda öpüşmenin, stres hormonu olan korsitol’ün salgılanmasında azalmaya neden olduğu ortaya çıkmış.

Fayda 5:

Bir öpüşme sırasında, yüzde bulunan 30 adet kas çalışıyor. Bu da öpüşmenin sarkan yanakların ilacı olduğu anlamına geliyor. Aynı zamanda kan akışının öpüşme sırasında hızlanması da yaşlılık belirtilerinin daha geç ortaya çıkacağı anlamına geliyor.

öpüşmenin faydaları ve öpüşme hakkında merak edilenler

Fayda 6:

Öpüşmenin faydalarından biri de kalp ile alakalı… Öpüşme, adrenalin yarattığı için vücuda daha fazla kan pompalanıyor. Bu da kan dolaşımının hızlanmasına, bu sayede hücrelerin daha fazla oksijene maruz kalmasına neden oluyor. Uzmanların, sık öpüşen çiftlerde yaptığı araştırmalar sonucu, kalp rahatsızlıklarının en düşük seviyelerde olduğu, tansiyon ve kolesterol gibi hastalıklara da ilaç gibi geldiği ve seviyeleri düşürdüğü görülmüş.

Fayda 7:

Öpüşme sırasında çiftlerin birbirlerine geçirdiği faydalı bakteriler, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Yapılan araştırmalarda sık öpüşen çiftlerde idrar yolu, kan enfeksiyonları ve mide rahatsızlıkları daha az görünüyor.

Fayda 8:

Öpüşme sırasında, çiftler arasında tükürük içerisinde bulunan antibiyotiklerin aktarımı söz konusudur. Yani bu şu demek; öpüşme sırasında oluşan bu durum doğal bir ağrı kesici anlamına geliyor.

Fayda 9:

Öpüşmek vücutta bulunan oksitosin seviyesini arttırır. Huzur sağlayan yatıştırıcı bir hormon olan oksitosin seviyesinin artması, insanda bulunan endişe ve kaygı gibi durumları azalarak ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Fayda 10:

Öpüşme sırasında meydana çıkan endorfin hormonu, morfinden 200 kat daha güçlüdür.

Kadınlarda Cinsel Sağlık – Mastürbasyon

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu