Gündem

Online Market Alışverişi 3 Katına Çıktı

Pazar ve marketlere gelen zamlar nedeniyle tüketici online market alışverişine yöneldi!

Pazar ve marketlerde sebze meyve fiyatlarına gelen aşırı zamlar, en uygun ürüne ulaşma arayışındaki tüketicileri online alışverişe yöneltti.

Sebze-meyve fiyatlarında şok artış!

Sebze-meyve fiyatlarının çok fazla yükselmesi, en ucuz ürüne ulaşma arayışındaki tüketicileri, online market alışverişi sitelerine yöneltti. Yapılan alışveriş miktarına göre yol ücretinin alınmaması da online alışveriş talebini arttırıyor ve daha cezbedici hale getiriyor.

“ONLİNE MARKET ALIŞVERİŞİ 3 KATINA ÇIKTI”

500 den fazla sanal mağazayı tek çatı altında toplayan platformun kurucu ortağı Güçlü Kayral, sebze ve meyvedeki aşırı fiyat yükselmesinin sadece dar gelirli insanları değil, her kesimden olan ailelerin bütçesini çok fazla zorlamaya başladığını söyledi. Son aylarda online market alışverişlerinde çok ciddi artışların dikkatlerini çektiğini anlatan Kayral, “Eskiden internet üzerinden market alışverişi yapanların oranı yüzde 10-15 iken, bugünlerde bu oran yüzde 30-35′ lere kadar gelmiş durumda. Hemen hemen bu oran iki üç katlarına çıkmış. Market alışverişlerine bakıldığı zaman genellikle alınan ürünlerinin sebze ve meyve olduğunu gözlemledik” dedi.

“RAHATLIĞI VE KONFORU İNSANLARA ÇEKİCİ GELİYOR”

Online market alışverişinin birçok avantajının olduğunu ifade eden Güçlü Kayral, şunları söyledi:
“Marketler de online alışverişi daha çok arttırıp teşvik etmek için sık sık indirim kampanyaları düzenleyerek ürün fiyatlarında düzenlemeler yapıyorlar. Bankalar da bu kampanyalara katılım sağlıyor. Belirtilen alışveriş fiyatına ulaşıldığında, insanların diğer alışverişlerinde kullanması için kredi kartlarına puan yükleniyor. Uygun fiyatla alışveriş yapmak için market market gezmek yerine bilgisayar başında almak istediği ürünün hangi markette ne kadar fiyata satıldığını öğrenebiliyor, fiyat karşılaştırması yapabiliyor. Yapılan alışveriş oranına göre yol ücreti alınmaması da online market alışverişini cazip kılıyor. Artık insanlar yaptıkları alışverişin taşıma gibi zorluklarından dolayı daha çok online alışverişe yönelmiş durumdalar. Yol masrafının olmamasından dolayı online alışverişin rahatlığı ve yorulmaması insanlara daha cazip ve çekici geliyor.”

Çalışan Annelere Müjde! Yarım Çalışma Ödeneği Hakkında Her Şey…

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Markete gidiyorsun çalışan insanlar hayatlarım bezmiş bir şey sorsan dövecek gibiler. O yüzden markete gittiğimde self servis kasaları kullanıyorum. Onunda başına bi eleman koymuşlar bırakmıyor bazen. Ayrıca internetten aynı ürüne birçok siteden bakabildiğimiz için uygun fiystlı olanı bulmak kolay oluyor

  2. Sebze meyve haricindeki ürünleri almak için kullandığım plarform. Ayrıca kampanyaları da son derece cazip oluyor. Servis ağları genişledikçe oran daha da yükselecektir.

  3. O değil de, en ucuza gidicez diye iyice asosyal olduk. İşin tembelleşme boyutunu saymıyorum bile…

  4. Valla yeri geliyo ekmeğimi sütümü bile application’dan söylüyorum. Evden çıkmak aşırı zor geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu