SON DAKİKA

Online Diyet Nedir?

Online Diyet Nedir?

Online Diyet yüzyılda gelişen teknolojiyle birlikte  hayatımıza online uygulamalar gibi online diyet ile sağlık sektöründe de kendini gösteriyor. Online diyet genellikle yoğun çalışma hayatına sahip, diyetisyene gitmeye vakti olmayanlar için uygulanan bir diyet şeklidir. Sistemin çok tutması da kişilerin böyle bir duruma ne kadar ihtiyacı olduğunun bi nevi göstergesi.

Online Diyet / WhatsApp Diyetini duydunuz mu?

diyet

WhatsAppinstagrammail gibi popüler sosyal medya uygulamaları ile de desteklenerek iletişim kolaylığı sağlıyor. Birçok ülke de artık sağlık alanında da internet odaklı çözüm yolları popülerleşti. Sağlık ve beslenme alanında internette en çok aranan konu ise; ‘online diyet’.

Araştırmalara Göre;

ABD’de yapılan bir araştırmada; internet veya telefon yoluyla takibi yapılan diyet programında diyete uyum ve zayıflama diyetinde başarının arttığı, kalıcı kilo verme sağlandığı ve daha sıkı takibin motivasyonu arttırdığı kanıtlanmıştır.

Çağımız da herkes hayatında bir koşturmaca bir acelecilik olduğu zamanları yaşıyor. Pe ki bu koşturmacada sağğımız önemsiz mi? Online diyet programları bu durumda imdadınıza yetişiyor.Gençlerimiz de giyim alışverişten tutun okuduğu kitabına kadar internetten veya sosyal medyadan yararlanıyor.

Sağlık Öncelik

Tabi ki online diyet programlarını hazırlarken sağğınız en önceliğimiz. Yürüttüğüm programlarda kişilerin ilk olarak kan tahlilini doktor raporlarını ve kullandığı ilaçları istiyorum, diyet planlaması sonraki aşamada oluşuyor. Online diyet programının türüne göre  görüntülü görüşme, sesli arama görüşmesi, sadece mail yoluyla veya WhatsApp görüşmesi şeklinde programlıyoruz. Ayrıca Google play veya app store dan indireceğiniz uygulamalarla da iletişim sürecini destekleyebiliyoruz kendi hastalarımla/danışanlarımla kullandığım ve çok olumlu snuçlar aldığım bir uygulamayı ben de kullanıyorum .

Yoğunluğunuzu bahane edip sağğınızı ikinci plana atmaktansa online diyet programlarıyla siz de başarıya ulaşabilirsiniz

Diyetisyen İrem Bakır

İnstagram @dytirembakir

online diyet

 

Sağlıklı Saç İçin Altın Öneriler

Yorumlar

5
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapmak için Giriş yapınız.
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
SevcanSavaseher35arslanmahoniMustafaMustyztatlicadi Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
tatlicadi
Editor

Hayatım boyunca hiç diyet yapmadım ben diyete karşıyım 🙂

MustafaMustyz
Üye
MustafaMustyz

Az ye sık ye diyet yapma

mahoni
Üye
mahoni

Göbeği eritmeye yönelik diyet var mı acaba 😀 bi göbeğimden gitsin

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Hiç diyet yapmadım ki. Nasıl bir şey o?

SevcanSava
Üye
SevcanSava

Denemekte fayda var

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Nisan 2018, 18:38

Bahar Alerjisi Nedir? Bahar Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Bahar Alerjisi Nedir? Bahar Alerjisinin Belirtileri Nelerdir? Mart ayının gelmesiyle birlikte bir çok insanda, burunda kaşıntı, gözlerde yanma ve sulanma gibi belirtiler baş göstermeye başladı. Mart, Nisan, Mayıs ayı ağaçların çiçek açtığı, polenlerin havada uçuştuğu bir mevsim, kimine göre cıvıl cıvıl çok güzel bir olayken, kimine göre tamamen işkencedir bahar...

Devamını Görüntüle