Gündem

Okullar Ne Zaman Açılacak? Korona Tatili Uzatılacak mı?

Okullar ne zaman açılacak sorusu velilerin en çok merak ettiği konulardan birisi. Bir süre önce tüm kademedeki okullar tatil edilmişti ve açılması için bir süre ön görülmemişti. Veliler merakla bu sorunun cevabını beklerken Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’ndan uzmanlar bakın neler dedi.

Okullar Ne Zaman Açılacak? Korona Tatili Uzatılacak mı?

Ülkede yaşanan Korona Virüs salgını yüzünden eğitim öğretim tüm kademelerde durdurulmuştu. Okullar online dersler için hazırlıklarını yapmış, bazı okullar derslere bile başlamıştı. Okulların açılmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak uzmanlara göre virüsün yayılmasını önlemekteki en doğru hamle okulların tatil edilmesi.

Okulların Tatil Süresi Uzayacak mı? Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’ndan Açıklama!

Okulların tatili uzayabilir. Korona virüs bilim kurulu üyesi Ateş Kara okulların tatil edilmesinin virüsün yayılmasının önüne geçilmesinde çok önemli bir etken olduğunu vurguladı. Okulun aksamaması için online derslerin önümüzdeki günlerde başlaması düşünülüyor. Bir çok eğitim kurumunda özellikle üniversitelerde online dersler başladı. Gelecek hafta tüm kademelerde sanal ortamdan ders verilecek.

okul açılış tarihi

İlk Dersi Milli Eğitim Bakanı Verecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada TRT stüdyolarından vereceği ilk ders ile ilgili “Hali hazırda herhangi problem ya da aksaklık söz konusu değil” dedi. Sağlık Bakanlığının ilk amacının virüsün ülke içerisinde yayılmasını durdurmak olduğunu söyleyen Korona virüs bilim kurulu üyesi Ateş Kara, herhangi bir tarih ön görmedi ancak sürecin kısalabileceğini düşünmüyorum dedi.

Öğrencilerin tatili uzayacak mı yoksa 30 Mart’ta okullar açılacak mı henüz net bir bilgi yok. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Korona Virüsü Kuluçka Süresi Ne Kadar? İşte Ayrıntılar.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Kızım 1.sınıf tam adapte oldu derken simdi ona evden egitimi izah etmek cok sorun allahtan okuma yazma ögrendi… Ama daha buyuk sınıflar sınav süreçleri motivasyon cocuklar cok kopucak.. Dilerim Bi an once önüne geçilir ve normale döner hayat ama aldıgımız duyumlar bu durum martı gecicek gibi duruyor.

  2. Bizler yine okul oncesiydik etkilenmedik cok fazla ama sinava hazirlanacak çocuklar icin cok zor bi süreç hic bilmedikleri bi yöntem ne kadar başarılı olabilecek cocuklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu