Astroloji

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu Özellikleri yazımda bu burcun genel özelliklerine değindim. Ayrıca Oğlak burcu kadını ve Oğlak burcu erkeğinin özelliklerini de sizler için derledim.

Oğlak Burcu Özellikleri

(21 Aralık – 21 Ocak )

Yönetici gezegeni; Satürn

Elementi; Toprak

Niteliği; Öncü

Uğurlu sayıları; 2, 8

Uğurlu günü; Cumartesi

Uğurlu taşları; Karaelmas, kehribar

Renkleri; Koyu yeşil, kahverengi

Çiçekleri; Karanfil, sarmaşık

Ağaçları; Çam, kavak, karaağaç

Kıymetli madeniKurşun

Karşıt burcu; Yengeç

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Başak, Oğlak, Balık

Olumlu özellikleri

Sorumluluk sahibi ve güvenilirdir. Oldukça azimli, çalışkan, kararlı, istekli ve sabırlıdır. Hayatında düzen ve disiplin vardır. Olaylara temkinli yaklaşır, işini şansa bırakmaz. Maneviyattan çok maddiyata önem verir.

Olumsuz özellikleri

Dik başlı tavırları vardır, hırslıdır. Zaman zaman karamsar ve kuşkucu olabilir. Kindar ve serttir. Yalnızlığı sever, bağlanmaktan hoşlanmaz.

Genel Özellikleri

Becerikli, sorumluluk sahibi ve güvenilir olan Oğlak burcu insanı disiplinli, adil, çalışkan ve sabırlı tavırlarıyla dikkat çeker. Yargı yeteneği ve adalet duygusu gelişmiştir. Verimli ve faydalı olmayı sever. Her zaman tepeye oynar. İdealisttir. Pek romantik değildir. Mantığı her zaman ön plandadır, duyguları azdır. Gelenekselcidir. Sürekli otorite sağlamak, her şeyi ve herkesi kontrol etmek ister. Bir konu üzerinde enine boyuna düşünür, kolay kolay risk almaz, aynı zamanda cesaretlidir.

Zaman zaman karamsar olabilir, depresif ruh hali ile içine kapanabilir. Gösterişle pek ilgilenmez, ihtiyacı ne ise o doğrultuda ilerler. Aile konusunda sorumluluk sahibi olurlar. Düzeni severler. Kendilerinden emin ve güçlü halleri ile insanlarda ilgi uyandırırlar. Mesafelidirler, kolay kolay herkesle kaynaşamaz. Ona yaklaşmak, onunla iyi arkadaş olmak hiç kolay değildir. Aslında içlerinde sevgi ve ilgi bekleyen bir çocuk vardır. Duygularını dışa vuramazlar. Sözlerine sadık olan Oğlak burcu insanı, her şeyi ciddiye alır.

Yalanı ve iki yüzlülüğü sevmez. Kendisine karşı çıkılmasından nefret eder. Zekidir, onun zekasına ve mantığına uygun davranmak akıllıca olur. Oğlak burcu insanını gülerken görmek zordur. Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmez. İşkoliktir. Toplum tarafından nazik ve hoş sohbet bir insan olarak anılır.

Oğlak Burcu Kadını

Neşeli ve evcimendir. Ayrıca çalışkan, dürüst ve hırslıdır. Güçlü olmayı ve güçlü görünmeyi sever. Bilgili ve kültürlü olabilmek onun için önemlidir. Kendisini geliştirmek için elinden geleni yapar. Karamsar bir ruh haline büründüğünde, kendini kapatır ve kimsenin yaklaşmasına izin vermez. Daima kendinden emindir, etrafındakilere çabuk güvenmez biraz da tutucudur. Ölçülü ve mesafeli davranır. Cimrilik boyutuna varabilen bir tutumluluğu vardır. Olaylara mantıklı yaklaşır, gerçekçidir. Oğlak burcu kadını karşısındaki insanı sahiplenmeyi sever. Ve kendi istediği gibi olmasını tercih eder. Karşı cinste nezaket, kültür, dürüstlük ve bilgi arar. Partnerini özenle seçer. Hayatı dolu dolu yaşamayı sever ve partneriyle sosyal aktivitelere katılmak ister. Evlenirse sadık ve sorumluluk sahibi bir eş ve iyi bir anne olur.

Oğlak Burcu Erkeği

Azimli, hırslı ve çalışkandır. Maddi şeylerle ilgilenir, maneviyat onun için ikinci plandadır. Çalışmayı çok sever, paranın nasıl kazanılacağını iyi bilir. Disiplinli, kuralcı ve düzenlidir. Fırsatları değerlendirmek konusunda üstüne yoktur. Tutumludur, gereksiz şeylere para harcamaz. Kimseye kolay kolay güvenmez, şüphecidir, gözlem yapmayı sever, kendi doğruları vardır. Duygularını belli etmeyi sevmez. Soğukkanlıdır, telaşe etmeden sakin davranmayı tercih eder. Bir konu üzerinde uzunca düşünmeden hareket etmez, risk almayı sevmez. Aynı zamanda cesaretli bir yapısı da vardır. Dostluğa önem verir, ama herkesle de kolayca dost olamaz.

Özgürlüğüne düşkündür, körü körüne bağlanmayı sevmez, ikili ilişkilerde karşı tarafın onu kontrol etmesinden ve baskılamasından hoşlanmaz. Mutlu bir birliktelik için kişiliğine uygun birisini bulması gerekir. Akıllı, bakımlı, kendinden emin, kişiliği oturmuş kadınlardan hoşlanır. Çok severse sadık ama kıskanç bir eş olabilir. İlişkilerinin uzun olmasını tercih eder. Gelenekselci yapısı sebebiyle evliliğe uygundur. İdeal bir eş ve iyi bir baba olur.

Güneş burcumuzun dışında yükselen burcumuzun da kişiliğimiz üzerinde etkileri çok fazladır. Bu nedenle doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve doğum yerinize göre yükselen burcunuzu da mutlaka öğrenmeli ve o burcun özelliklerini de mutlaka bilmelisiniz.

Doğum Haritası Nedir?

 

İlgili Makaleler

9 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu