içinde

Ödem Söktüren İlaç Gibi Besinler!

Bazı günlerde üstümüze giydiğimiz o pantolon düğmesi, o etek fermuarı nedensiz bir şekilde kapatmakta zorlanır gibi oluyoruz. Kilo almadığınızı biliyorsunuz ama o kadar çok şişsinizdir ki patlayacak gibi hissedersiniz. Hiç endişelenmeyin, ödem söktüren ilaç gibi besinler yardımınıza koşuyor!

Ödem Söktüren İlaç Gibi Besinler!

Günlük tükettiğimiz gıdalarla doğrudan orantılı olan ödem ve şişkinlik aynı zamanda bir çok hastalığın habercisidir. Vücutta şişkinlik yani ödem meydana gelmesi, sıvıların vücudun doku ve yapılar arasındaki boşluklarında veya dolaşım sisteminde birikmesiyle, genelde eller ve ayaklarda, yüzünüzde, karın bölgesinin şişmesine, yüksek kan basıncı ve kas ağrılarına sebep olabilir. Şeker kullanımı hormonal değişiklikler, tıbbi koşullar ödem riskini çoğaltabilir.

Ödem geçici ya da kalıcı olabilir…

Ödem geçici veya kalıcı olabilir. Arada bir görülen bir ödem ise doğal bitkiler vücudunuzdan atmaya etkili olabilir. Eğer çok uzun süre oturur vaziyette veya ayakta durursanız yer çekiminden ötürü vücudunuzun bazı yerlerinde, özellikle ayak ve bacaklarda sıvı birikmesi olur.

Vücudumuz yaz aylarında daha fazla su tutma eğilimindedir. Eğer böbrek hastalığı, kalp hastalığı, akciğer hastalığınız var ise ödeme yani şişkinliğe sebep olan etmenlerdir. Şişkinlik doğru beslenme ve doğru yaşam tarzı ile tedavi edilebilir. Ayrıca reçete ile yazılmış idrar sökücü ilaçlar ile şişkinlik, ödem giderilebilir. Ödem söken ve şişkinliği geçiren size yardımcı olacak muhteşem besini sizin için inceledik.

Sıvı Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Adaçayı

Adaçayı ile Isırgan otu, yapılarında bulunan ödem söktürücü maddeler sayesinde vücuttan su atımına yardımcı bitkilerdir. Yalnız fazla tüketimi halinde tansiyonun düşmesine sebep olabilir, bu yüzden dikkatli olmanızda fayda var. Eğer vücudunuzda ödem varsa günde en fazla 1-2 fincan adaçayı tüketmek fayda sağlar.

Yorumlar

Cevap bırakın
  1. Şimdiler de yahu koca karı ilaçları gibi desek de aslında bir çok bitkinin ve yiyeceğin güzel tedavileri var haber için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

Apandist nedir?

Apandist nedir? Belirtileri nelerdir?

Meteorolojiden Birçok Bölgede Yağış Uyarısı

Meteorolojiden Birçok Bölgede Yağış Uyarısı