in ,

BayıldımBayıldım

Ödem Attırıcı Çay Tarifi: Ödemlere Son

ödem attırıcı çay tarfi: ödemlere son

Ödem attırıcı çay tarifi başlığının özellikle kilo problemi yaşayan arkadaşların heyecanlanmasına neden olduğunu gayet iyi anlıyorum. Gerçekten önemli bir sıkıntı ama meraklanmayın. Arkadaşımız Ayşe BİÇİCİ bu probleme müthiş bir çözümü sizler için kaleme aldı. Haydi yazımıza geçelim o zaman…

Ödem Attırıcı Çay Tarifi

Merhaba hanımlar, beyler! Size çok özel bir tarifle geldim. Yediklerimiz içtiklerimiz vücudumuzda çok kötü etkiler yaratmaktadır. Özellikle su içme alışkanlığımız yoksa eyvah diyorum. Çünkü vücutta dehşet ödemler oluşmaktadır. Vücutta tutulan bu ödemler çok canımızı sıkar. Olduğumuzdan daha kilolu gösterebilir. Hatta günümüz gecemiz mutsuz geçebilir. Su içsek bile ödemleri bir türlü atamayabiliriz. Bunun için bir çok çareler arar dururuz.
Bende sizlere güzel bir çay tarifi hazırladım. Bu mucize cayın içindekileri sıralayalım.
-ananas kabuğu
-mısır püskülü
-kiraz sapı

Malzemelerin Faydalarına Dair

Tarif öncesi bu bitkiler için sizlere kısa bilgiler vermek istiyorum .
Mısır püskülü; potasyum ve K vitamini içermektedir. Faydaları, böbrek iltihabında, böbrek taşı düşürülmesinde ve ayrıca prostat iltihabını iyileştirir. Yüksek tansiyonu dengeler.
Ananas kabuğu; ananas kabuğuna gelecek olursak evet burayı dikkatli okumakta fayda var. En etkin özelliği zayıflamaya yardımcı olmasıdır. İçerdiği bromelain sayesinde sindirime oldukça faydalıdır. Vücutta su tutulmasını söküp atar.
Eveeet hepimizin duyduğu, bildiği hatta süper marketlerde bile hazır paket çayı bulunan kiraz sapı… Kiraz sapının da faydası çok önemlidir. Kiraz sapının diğerlerinden ayırt edici en önemli özelliği kanı temizlemesi, karaciğer hücrelerini yenileyerek karaciğerin gençleşmesini sağlaması ve böbrek temizleyici özelliği.

Ödem Attırıcı Çay Hazırlanışı

Bu kadar güzel bilgilerden sonra süper tarifimize geçiyorum. Bütün malzemeleri yıkayıp daha sonra ananas kabuğunun yarısını kesip orta büyüklükte dilimler şeklinde kesiyoruz. İki tutam kiraz sapını ve iki adet taze mısırın püsküllerini tencereye koyuyoruz. 1 bucuk litre suyumuzu ekleyip orta göz ocağa koyup kaynamasını bekliyoruz. Kaynamaya başladığı andan itibaren 5 -10 dakika arası kaynatmaya devam ediyoruz. Kapattıktan sonra muhteşem mucize dolu çayımızı süzüp cam sürahimize dolduruyoruz. “Yaz günü sıcak içemem” diyenler soğuduktan sonra buzdolabında soğutarak içebilirler. Ayrıca bu çayı içmek için aç olmanıza gerek yok aynı etkiyi tok karnina da gösterecektir. Günde 3 su bardağı şeklinde tüketiyoruz. Önemli not : Hamile , emziren veya alerjik reaksiyon yaşayanlar uzman doktora danışarak uygun görüldüğü takdirde tüketebilir. Afiyet olsun
Sağlıkla kalın!

Ayşe BİÇİCİ

 

Bol Miktarda Limon Suyu Çıkarmak İçin Bunlara Dikkat

6 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

intikam psikolojisi nedir

İntikam Psikolojisi Nedir? İntikam Almak Öfkeyi Azaltır mı?

elmalı turta

Elmalı Turta Nasıl Yapılır?