in

SinirlendimSinirlendim BayıldımBayıldım

Normalleşme Süreci Başlıyor!

normalleşme süreci başlıyor

Normalleşme süreci ile ilgili herkesin merakla beklediği önemli ayrıntılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından canlı yayında açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme süreci ile ilgili önemli kararları açıkladı! Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı bir çok yasağın kaldırılacağını açıkladı..

Normalleşme Süreci Başlıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından ekranların başına geçen Cumhurbaşkanından önemli açıklamalar geldi. 1 Haziran itibarı ile bir çok yasakların kaldırılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan kaldırılan yasakları son dakika haberi ile bildirdi. Erdoğan’ın açıklamasına göre kaldırılacak yasaklar şöyle;

  • Şehirlerarası seyahat yasağı 1 Haziran itibarı ile kaldırılacak. Yol güzergahındaki dinlenme tesisleri de yine bu tarihte hizmet vermeye başlayacak.
  • 20 yaş altına yasak olan sokağa çıkma yasağı 18 yaş altına düşecek.  Çarşamba- Cuma günleri 14.00-20.00 saatleri aradında sokağa çıkma kısıtlamasına 0-18 yaş grubunun tamamı tabi olmayacak.”
  • 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı devam edecek. Pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olması devam edecek.
  • İşletme sahibi 65 yaş üstü kişiler işletmelerine gidebilecek. Maske, mesafe, temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında bulunabilecektir.
  • 1 Haziran itibarı ile kafeler, restoranlar, yüzme havuzları, kahveler, kıraathaneler, kaplıca türü işletmeler belirlenen şartları gerçekleştirerek saat 22:00 ye kadar faaliyet gösterecek. Açık alan çay bahçeleri saat 24:00 e kadar açık olacak. Kafelerde ve çay bahçelerinde nargile satışı olmayacak.
  • Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan kronik hastalığı olan kamu personelinin durumları kurumlarınca yakın takibe alınacak.
  • 1 Haziran itibarı ile plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde faaliyete geçecekler.
  • Sürücü kursları gibi benzer işletmeler de 1 Haziran tarihinde açılacak.
  • Bireysel spor yasaklamaları kaldırılacak.

Normalleşme Süreci Hijyene Bağlı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptığı esnada sık sık maske, kişisel temizlik ve sosyal mesafe vurgusu yaptı. Normalleşme sürecine her ne kadar başlandıysa da bu kurallara riayet edilmesi gerektiğini söyledi. Yine her ne kadar kısıtlamalar gevşetilmiş olsa da bu durumun olumsuz sonuç doğurması durumunda yeni yasakların gelmesinin mümkün olduğunun da altını çizdi. Her şeyden önce salgın sonrası normalleşmenin, farklı bir düzende ilerleyen yeni bir normalleşme olduğunu da belirtti.

30-31 Mayıs Tarihlerinde Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

Edinilen bilgilere göre bu hafta sonu da yine sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Daha önce hafta sonlarında sokağa çıkma yasağı uygulanan 15 ilde bu hafta sonu da yine sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

 

Uçaklarda Alınacak Önlemler Neler Olacak?

6 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

venedik karnavalı: maskeli balo

Venedik Karnavalı: Maskeli Balo

migren belirtileri

Migren Hakkındaki Herşey. Tedavisi, Çeşitleri, Nedeni, Belirtileri.