içinde ,

Nikah İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Nikah İşlemleri Nerede Yapılır?

Nikah için gerekli belgeler

Corona virüs nedeniyle bir çok nikah ve düğün organizasyonu iptal edildi. Yeni normalleşme sürecinde tekrar belirli kurallara uyulması koşuluyla nikahlara ve düğünlere izin verilmeye başlandı. Peki nikah için gerekli belgeler neler? Nikah işlemleri nerede ve nasıl yapılmalı? Bu konu ile ilgili detayları yazımda bulabilirsiniz.

NİKAH İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?…

NİKAH BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Nikah başvurusu çiftlerden birinin ikametgahının bulunduğu belediyeye yapılabilir. Başvurular tek tek yapılamaz. Mutlaka çift olarak gidilmesi gerekir. Başvurusu sırasında gerekli belgelerle birlikte evlenecek çiftlerinde hazır olarak bulunması önemlidir. Eğer ikametgah adresinizin bulunduğu yerin dışında nikahınızın kıyılmasını istiyorsanız bunun için de bir izin belgesi almanız gerekmekte. Detayları bağlı bulunduğunuz belediyeye sorabilirsiniz.

NİKAHLARDA CORONA VİRÜS İÇİN ALINAN ÖNLEMLER NELERDİR?

Yaşadığımız corona virüs pandemisi nedeniyle nikahlar ve düğünler için bazı düzenlemeler ve kurallar belirlendi. Bir çok belediye kendi salon kapasitelerine göre kişi sınırlaması getirdi. Nikah için gerekli belgeler yazımdan sonra nikah salonlarında alınan önlemler ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Nikah Ve Düğün Salonlarında Alınacak Tedbirler

Yorumlar

Cevap bırakın
  1. Paylaşımda herşey detaylı yazıyor çok güzel. Bu dönemde altın konusunda biraz sıkıntı çekicek evlenecek çiftlerimiz 🙂

  2. Bu haber sinirimi bozmadı degil… Zamanında heyecanla gün alıp belgeleri tamamlayıp sonra pişman olmak keske demek.. Nediyim bu yola girenler hep mutlu olsun yönlendirme adına güzel Bi içerik olmus

  3. Evlenince tekrardan girip okuyacağım. Detaylı ve güzel bir yaz olmuş. Nikah arifesinde olanlar için bire bir yazı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

komodo-ejderi

Komodo Ejderi Hakkında Genel Bilgiler

davranış bozukluğu

Davranış Bozukluğu Nedir? Davranış Bozukluğunun Çeşitleri Nelerdir?