in

New York’ta Evde Kalanlar Corona Oldu!

New Yorkta evde kalanlar

New York’ta şok edici bir gelişme yaşandı. Evde kalan insanların %84’ünün corona virüse yakalandığı ortaya çıktı. Vali Cuomo şaşırtan bu gelişmeyi paylaştı. New York’ta evde kalanlar corona oldu. 

NEW YORK’TA ŞOK EDİCİ GELİŞME

Vali Cuomo’nun yaptığı açıklamaya göre; corona virüs testi pozitifi çıkan hastaların %84’ü evde kalanlar.

CORONA VİRÜS TEŞHİSİ KONAN HASTALARIN %84’Ü HİÇ DIŞARI ÇIKMAMIŞ

New York’ta yeni tip corona virüs teşhisi konarak hastaneye kaldırılan hastaların %84’ünün evden dışarıya çıkmayanlar olduğu tespit edildi.

NEW YORK VALİSİ ANDREW CUOMO BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

New York Valisi Andrew Cuomo düzenlediği basın toplantısında, 100 hastaneden gelen verileri incelediklerini söyledi. İlk belirlemelere göre corona virüs hastalarının %63’ünü “evde kal” çağrısını dikkate alanlar, %18’ini ise bakım evinde kalanlar oluşturuyor.

Uyarıları dikkate alarak evde kalan, dışarıya çıkmayan kişilerin corona virüs olmasının şok edici olduğu belirten Vali Cuomo, hastaların daha çok toplu taşıma kullanan insanlar olduğunu düşündüklerini ancak çıkan sonuçların evde kalanlar olduğunu görünce çok şaşırdıklarını belirtti.

Hastaneye yatanların çoğunun 50 yaş üstü olduğunu belirten Vali Cuomo, virüsten etkilenen insanların çoğunun siyahi Amerikalı ve Latin Amerika kökenli olduğunu da ekledi. Eyalette, son 24 saat içinde 232 kişinin daha corona virüs sebebiyle hayatını kaybettiğini de söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, şu anda salgının merkezi konumunda olan NewYork’ta 19 binden fazla kişi corona virüs yüzünden hayatını kaybetti. Vaka sayısı ise 321 binin üzerinde

Covid-19 ile ilgili güncel veriler “Worldometer” tarafından derleniyor. Ülke ve bölgelerdeki yeni vaka durumu, ABD genelinde 1 milyon 244 bin civarında kişinin virüsten etkilendiğini gösteriyor. 72 bin 867 kişi ise virüs nedeniyle hayatını kaybettiği verilerde mevcut.

New York’ta evde kalanlar corona oldu yazımızdan sonra ülkemizdeki bir son dakika gelişmesi ile ilgili haberimizi okumak isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Kuaförler, Berberler, Güzellik Salonları Açılıyor

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 Mayıs Dolunay

7 Mayıs Dolunay- Akrep Burcunda

Swap yasağı

Swap Yasağı: Önemli Bir Karar